Čtyři řezné hrany – jeden inovativní systém

Vydavatelství Nová média vydáno dne 9. srpna 2017

Společnost Walter AG se sídlem v Tübingenu s Walter Cut MX přináší na trh nástroj na zapichování a upichování, který využívá ověřených technologií a odstraňuje slabiny existujících systémů konkurence. Samonastavitelné tangenciální upínání systému MX a umístění polohovacího čepu v lůžku destičky napomáhají vyšší přesnosti při opakovatelné výměně destičky, stabilitě a spolehlivosti procesu. V systému Walter je navíc, na rozdíl od srovnatelných systémů, nemožné destičky nasadit nesprávně, čímž je zaručeno naprosto spolehlivé ovládání. Kromě vysoce přesného systému držáků nástrojů a přesného chlazení, zaručuje maximální životnost nástroje také materiál řezného nástroje Tiger·tec® Silver PVD.

Destičky jsou vybaveny čtyřmi přesně vybroušenými řeznými hranami. Ve standardní nabídce najdete řezné hloubky až do 6 mm a řezné šířky od 0,8 do 3,25 mm. Společnost Walter zákazníkům dodává velikosti a konstrukce destiček na zakázku, např. destičku na výrobu radiální drážky se sražením o šířce 5,65 mm, v nejkratší možné dodací lhůtě prostřednictvím Walter Xpress. Díky mimořádně přesné poloze břitu v ose obrábění je tento systém ideální na přesné drážky, drážky rozpěrných kroužků a malé průměry. Proto je Walter Cut MX mimořádně zajímavý pro výrobce menších dílů s vysokými požadavky na přesnost. Systém je tak efektivní, že stačí pouze jeden typ řezné destičky pro pravostranné i levostranné držáky nástrojů. Pokud se navíc jedna hrana poškodí, konstrukce destičky zamezuje poškození hran ostatních.

2 komentáře

3. července 2020 ve 11:28
odkazy pripadne obrazky by sa nenasli ? :)
14. července 2020 ve 19:33
Omlouváme se, je to starší článek z našeho archivu, importovaný na web ještě před jeho oficiálním spuštěním. Proto zde obrázky chybí. Další materiály k tématu najdete například zde: https://www.walter-tools.com/cs-cz/tools/standard_products/Turning/overview/grooving/cut-mx/Pages/default.aspx