Divize MAS Automation má nového ředitele

Divize MAS Automation má nového ředitele Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 13. prosince 2018

V Kovosvitu MAS se tato divize zabývá projekty automatizací a robotizací a jejím novým ředitelem se stal Jan Andrýs, strojař a konstruktér, který pro MAS Automation pracuje od jejího založení v roce 2013.

Mezi hlavní plány nového ředitele patří příprava dvou zásadních projektů, které se na základě potřeb zákazníků přesunuly do roku 2020. Zároveň plánuje v příštím roce personálně posílit tým o další konstruktéry i programátory a úspěšně realizovat zasmluvněné zakázky pro rok 2019.

„Kromě odložených větších zakázek dnes navrhujeme řešení především pro menší firmy. V tom vidím velký posun. Dříve se na nás obracely zejména společnosti s výrobou ve velkých sériích. Dnes, zejména kvůli nedostatku zaměstnanců a poklesu ceny automatizačních technologií, u nás poptávají řešení i menší firmy do padesáti zaměstnanců. Tyto firmy pochopily, že nemusejí vyrábět obrovské série na to, aby se jim automatizace vyplatila,“ řekl Jan Andrýs a dále dodal: „Měsíčně řešíme deset až patnáct poptávek od zákazníků. Samozřejmě jich do stadia realizace dojde menší počet. Je ale vidět, že se firmy o tuto oblast zajímají a investice zvažují. Na již realizovaných projektech ukazujeme, že po nasazení automatizace a robotizace se zvýší vytíženost stroje zhruba o 30 procent. Navíc podniky nepotřebují tolik kvalifikovaného personálu. Na stroj s automatizací mohou bez větších problémů nasadit druhou směnu, tím pádem může výroba vzrůst o více než sto procent. Návratnost investice se proto většinou pohybuje po dobu běžné záruční lhůty, tedy do dvou let.

Byznys plán pro letošní rok ve výši 50 milionů korun už má divize MAS Automation téměř splněný. Největší letošní realizací byla plně automatizovaná linka na výrobu rotorů obsluhovaná třemi roboty ABB pro společnost JULI Motorenwerk. Další zakázky pro tuto společnost jsou již v přípravě.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.