Do 10. ročníku Siemens Sinumerik Cupu se studenti mohou hlásit do 31. 5.

Do 10. ročníku Siemens Sinumerik Cupu se studenti mohou hlásit do 31. 5. Siemens s.r.o. vydáno dne 7. března 2023

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů v CNC programování. Úkolem studentských týmů je podle přesného zadání vymyslet a prezentovat program na výrobu přenosného vařiče na suchý líh. 

Do jubilejního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit týmy o 2–4 členkách/členech z České republiky. Uzavírka přihlášek je 31. května, vypracované zadání je potřeba odeslat do 30. června 2023. Více na: www.siemens.cz/sinumerikcup

Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup, v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu unikátního cestovního vařiče a své řešení co nejlépe představí formou online prezentace.

„Zadání není snadné, studentky a studenti musí vhodně skloubit technologické operace soustružení, vrtání i frézování, což důkladně prověří jejich schopnosti a znalosti,“ uvádí autor zadání Aleš Polzer z VUT Brno. Členové soutěžních týmů mohou zkoušet různé varianty řešení ve volně dostupném simulátoru, konzultovat s pedagogy nebo se obrátit přímo na členy odborné hodnotící komise (kontakty jsou uvedeny na www stránkách soutěže).

„Po covidové pauze se studenti plně vrátili do výuky a my se moc těšíme nejen na jejich technické řešení letošního zadání, ale i nápadité a kreativní prezentace, které v soutěži také hodnotíme,“ upřesňuje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Jsem moc rád, že i na technických školách a učilištích studuje stále více dívek, věřím, že se letos Sinumerik Cupu účastní i smíšené nebo čistě dívčí týmy,“ uzavírá Duba.

Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku.

Vyhodnocení soutěže proběhne ve dvou kolech: v prvním bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členkami/členy. Registrace přihlášek probíhá online do 31. května 2023, vypracované zadání musí být odevzdáno do 30. června 2023.

Přihlášky, zadání do soutěže, kontakty na odborné poradce a všechny další informace jsou k dispozici na: www.siemens.cz/sinumerikcup

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.