Firma HKR Werkzeugtechnik pořídila nový obráběcí stroj Umill

Firma HKR Werkzeugtechnik pořídila nový obráběcí stroj Umill Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 2. května 2019

Společnost HKR Werkzeugtechnik GmbH, investovala do nového obráběcího centra s velkým pracovním prostorem, které dokáže spolehlivě a levně obrábět těžké a rozměrné polotovary. Díky velmi dobrým zkušenostem s frézkami a obráběcími centry EMCO Mecof, padla volba na frézovací a soustružnické centrum Umill 1800.

Cílem investice bylo dosáhnout kratších dob cyklu, větší flexibility a možnosti obrábět po delší dobu bez dohledu operátora. Rozhodujícími hledisky při výběru byly především technické parametry a velmi přitažlivý poměr ceny a výkonu.

Modulární konstrukce strojů Umill

Sortiment obráběcích center Umill zahrnuje varianty s pracovním prostorem 1 800 x 2 150 x 1 250 mm nebo 1 500 x 1 500 x 1 100 mm. Otočný číslicově řízený stůl s nosností až 10 t a frézovací vřeteník s velkým rozsahem naklápění umožňují na jednom stroji realizovat vysoce přesné soustružení, frézování, vrtání a řezání závitů. Modulární konstrukce umožňuje uživatelům vybrat si vhodnou variantu podle svých požadavků: buď stroj pro výkonné hrubování, nebo pro převážně jen dokončovací operace. Je možné si vybrat přímou pohonnou jednotku s výkonem až 45 kW při momentu až 300 Nm a s rychlostí až 12 000 otáček za minutu. Jako velká výhoda se osvědčila kinematika frézovací hlavy s náklonem osy do 45°. Umožňuje podříznutí negativní kontury do 15°. Společně s otočným stolem poháněným momentovým motorem to znamená, že lze frézovat, soustružit a vrtat polotovary do výšky 1 250 mm a o průměru do 2 500 mm v režimu polohování současně z pěti stran nebo v režimu řízení dráhy současně v pěti osách. 

Provoz s minimální nutností zásahu operátora

Pětiosá frézovací a soustružnická centra Umill, jsou vybavena různými modulárními vnějšími zásobníky nástrojů, v nichž mohou být uloženy až 203 nástroje. Pro prodloužení provozu s minimálním zásahem operátora je možné frézovací a soustružnická centra Umill doplnit o modulární systém pro výměnu palet. Tímto je, výrobcům nástrojů a forem, i výrobcům dílů pro stroje a linky, umožněno automatizovat výrobu a ekonomicky výhodně obrábět široké spektrum složitých a velkých obrobků. 

Nejvyšší přesnost obrábění díky tuhému loži stroje 

Lože stroje je zhotoveno jako kompaktní litinový odlitek, je extrémně tuhé a díky tomu, že při konstrukci byla použita pevnostní analýza metodou FEM, je tedy i vysoce stabilní. K optimální přesnosti dráhy nástroje přispívají přímý měřicí systém ve všech osách a kompenzace teploty v ose Z. Integrovaný měřicí a diagnostický systém kontinuálně monitoruje všechny kinematické prvky, měří vibrace a kontroluje možnost kolize. To zaručuje minimální doby odstávky a maximální dostupnost.

Řídicí systémy stroje

Pětiosé frézovací a soustružnické centrum je vybaveno řídicím systémem Heidenhain iTNC 640 HSCI CNC určeným speciálně pro výrobu nástrojů a forem. Ve spojení se systémem 3D-CAD/CAM od firmy tebis je možné prostřednictvím grafického rozhraní rychle a spolehlivě obrábět simultánně ve třech, třech plus dvou a pěti osách. Pro testování kolizí a optimalizaci dráhy nástroje obsahuje software virtuální stroj. To zaručuje maximální flexibilitu a spolehlivost obrábění při výrobě jednotlivých dílů. Volitelně je dostupný také řídicí systém Sinumerik 840 d CNC, který ve spojení se softwarovými moduly Shopmill a Shopturn nabízí srovnatelné možnosti.

Více na: www.emco-world.com


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.