Firma Wemac hodnotí letošní MSV v Brně pozitivně

Firma Wemac hodnotí letošní MSV v Brně pozitivně WEMAC s.r.o. vydáno dne 6. listopadu 2023

64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno je již minulostí. Wemac zde však představil rozhodně velmi zajímavé novinky ze světa odsávání a filtrace v průmyslu. A právě těm patří i krátké ohlédnutí za největší tuzemskou strojírenskou akcí.

První novinkou, kterou firma prezentovala na svém zbrusu novém stánku, byla modulární filtrační jednotka A•erity z portfolia firmy Absolent, kterou měli návštěvníci možnost obdivovat hned ve dvou modelových řadách – řadě professional a nejvyšší řadě Advanced.

Filtrační jednotka A•erity

Tato jednotka může být kombinována a přizpůsobována různým potřebám. Jednotky lze skládat vedle sebe, za sebou, do tvaru L nebo jakkoliv jinak. K dispozici je skladba interních filtračních elementů od koncentrace 10mg/m³ až do 70mg/m³. Možnost remote control (vzdálené správy) i in-time diagnostiky, jasná signalizace stavu filtračních stupňů přímo na dveřích jednotky, plynulá regulace průtoku, nízká spotřeba elektrické energie a trvale vysoká úroveň filtrace díky výstupním H13 HEPA filtrům činí z moderních filtračních věží A•erity optimální volbu pro jakýkoliv strojírenský provoz. Záhada levitujícího balonu na filtrační jednotce A•5 od stejné firmy přilákala na stánek firmy Wemac spoustu zvědavých zákazníků. Obchodní zástupci velmi rádi vysvětlovali fyzikální zákonitosti a vlastně naprosto jednoduchý princip proudění vzduchu filtračních jednotek Absolent. Ostatně zástupce této firmy, stejně jako představitele svých dalších vážených dodavatelů, firem Filtermist Limited a ULT, hostil Wemac na svém stánku po celou dobu konání veletrhu. Společně tak měli možnost pohovořit se zákazníky a načerpat důležité poznatky z českého průmyslového prostředí.

Simulace odsávání olejové mlhy s S-200.

Úspornější jednotka LAS 260.1

Další novinkou, kterou Wemac na veletrhu představil, byla mobilní filtrační jednotka LAS 260.1 nové generace. Tato jednotka je lehčí, úspornější a efektivnější než její předchůdci. Pro ukázku odsávání laserového prachu byla na stánku připojena k zapůjčenému laseru od skvělých partnerů z firmy LINTECH.  Návštěvníci tak měli možnost odnést si pero s vylaserovaným personalizovaným nápisem, který byl některých případech vskutku velmi originální.

Tým obchodních zástupců a zahraničních dodavatelů.

Spolehlivá kontrola s F-monitorem Essential

Stejně jako minulý rok si pak mohli návštěvníci prohlédnout ukázku simulace odsávání olejové mlhy pomocí odlučovače S-200 za bdělé kontroly F-monitoru Essential - novinky v portfoliu firmy Filtermist. Tento snadno ovladatelný, přehledný monitor kontroluje správné proudění vzduchu a jednoduchý systém usnadňuje obsluze stroje identifikovat případné problémy. Monitor navíc nevyžaduje elektrické připojení a připevňuje se ke stroji pomocí magnetů. Uživatelé si tak mohou být jistí, že jednotka Filtermist je s absolutní jistotou chrání před působením škodlivých částic olejové mlhy ve vzduchu. 

Laser LINTECH s odsáváním LAS 260.1.

Ředitelka firmy Wemac Pavlína Pánková ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že každoroční účast na Mezinárodním strojírenském veletrhu je velkým svátkem a jakýmsi obchodním vyvrcholením roku a dále dodala: „Nejenže se rádi zastavíme na kus řeči s našimi stávajícími partnery a spoluvystavovateli, ale nesmírně nás baví debatovat přímo s návštěvníky, kteří zavítají na náš stánek. Považujeme za klíčové hledat komplexní řešení na míru problému každého jednotlivého zákazníka. Pokud bych měla porovnat návštěvnost, letošní veletrh byl pro náš v tomto směru určitě zajímavější než ten minulý a pevně doufáme, že se návštěvnost projeví i na úspěšně uzavřených projektech a spokojených zákaznících.“

Více informací k nabídce firmy Wemac najdete na webových stránkách www.wemac.cz.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.