Kolik peněz ušetří magnetické separátory ve strojírenství?

Kolik peněz ušetří magnetické separátory ve strojírenství? MAGSY, s.r.o. vydáno dne 16. listopadu 2020

Magnetické separátory jsou zařízení, která pomocí magnetického pole odstraňují magnetické nečistoty z materiálu. Čištěným materiálem může být chladicí kapalina, ale také třeba čokoláda nebo mouka.

Srdcem separátoru bývá nejčastěji neodymový magnet, což je jeden z nejsilnějších magnetů vůbec. Existují ale i typy s feritovými či SmCo magnety. Magnetické separátory jsou hojně využívány v mnoha oborech, hlavně v potravinářství, papírenském průmyslu, recyklaci, těžbě nerostů, v automobilovém průmyslu, ve farmaceutických a chemických odvětvích a mnoha dalších.

Typy magnetických separátorů 

Z hlediska typu materiálu, pro jehož čištění jsou separátory určené, je můžeme rozdělit do dvou skupin: pro sypké materiály a pro materiály tekuté a polotekuté. Typickými příklady sypkých materiálů jsou například mouka, cukr nebo obilí. Pod tekutými a polotekutými materiály si můžeme představit třeba čokoládu, kečup, či chladicí emulzi.

Jiné hledisko dělení se nabízí z hlediska obsluhy. Vyseparované kovové částečky je nutné z magnetů v určitých intervalech očistit, to se může dít automaticky nebo ručně, záleží na konkrétní aplikaci. Jednoduchost separátorů s ručním čištěním se příjemně odrazí na jejich ceně.


Magnety do násypky vstřikolisu

 

Proč separátory používat?

Magnetické separátory v první řadě zajišťují čistotu produktů při jejich cestě na trh. Jako výrobci vám používání separátorů pomůže dodržet různé právní normy a chránit spotřebitele svých produktů.

Zejména ve strojírenství se osvědčilo čištění kapalin používaných při výrobě, díky magnetickým separátorům tak firmy ušetří náklady na servis, protože čistší kapaliny jsou šetrnější k výrobním technologiím.

Kolik vám tedy takový separátor ušetří ročně peněz?

Kolik může magnetický separátor ušetřit peněz právě vám, musíte zkonzultovat s odborníkem. Pro rámcovou představu se ale podívejme na několik příkladů z praxe.

Ve firmě zabývající se výrobou částí motorů a převodovek ušetřil separátor spoustu peněz které se dříve vydávaly na nové nástroje. Kovové mikročástice v emulzi totiž prokazatelně ničily břity obráběcích nástrojů. Magnetické separátory od firmy Magsy, tento problém vyřešily a po ročním provozu nebylo těžké vyčíslit jejich přínos. Předchozí roční výdaje na tuto oblast výroby činily 160 000 eur, po instalaci separátorů se snížily na 140 000 eur. Firma tedy ročně ušetřila cca 500 000 Kč díky magnetickým separátorům.


Průtokový separátor

 

Další příklady z praxe

V nejmenované firmě na výrobu ložisek do kol byl použit automatický průtokový separátor. Tento přístroj prodloužil životnost obráběcí emulze o celých 32 %.

Automatický průtokový separátor ve firmě na výrobu pružin odstranil za 4 dny 3 kilogramy železných částic (0,75 kg denně) a kompletně vyčistil potrubí.

V konkrétní aplikaci v automobilovém průmyslu odstraňuje při strojírenské výrobě ruční magnetický separátor 800 g železných částic za 12 hodin, tedy 66 gramů denně.

Chcete poradit, jaký magnetický separátor by zvýšil ziskovost vaší firmy?

Největším výrobcem magnetických separátorů v ČR je firma MAGSY, která na trhu působí již přes 20 let. Společnosti MAGSY patří pobočky po celé Evropě, dokonce i v USA a Rusku. Firma má vlastní konstrukční oddělení, výrobní halu a vyškolené pracovníky. V jejich e-shopu si můžete vybrat magnetický separátor ze standardní nabídky, který mají na skladě. Ale protože každá výroba je v detailech jedinečná, firmy MAGSY vyrábí 90 % separátorů zákazníkům přímo na míru.

Pokud hledáte jakékoliv řešení, které pracuje s magnety, do průmyslu, do dílny nebo i do domácnosti, vyplatí se vám navštívit jejich e-shop. S případnými dotazy neváhejte MAGSY oslovit ať už telefonicky nebo nezávaznou poptávkou na e-mail. 


Magnetická metla na letišti slouží ke sběru kovových nečistot (špon,hřebíků...), pro tuto práci opatřena silnými neodymovými magnety

 

Deskový magnetický separátor

 


18 kusů cisternových separátorů

 

 


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.