Nejdelší plnicí hubice, kterou kdy Hennlich vyrobil, měří 25 metrů

Nejdelší plnicí hubice, kterou kdy Hennlich vyrobil, měří 25 metrů HENNLICH s.r.o. vydáno dne 26. srpna 2020
Foto: HENNLICH, ilustrační foto

Plnicí hubice slouží k nakládce sypkých materiálů. Jednu obří, měří 25 metrů, vyrobila litoměřická firma Hennlich. Společnost OCP, jeden z největších světových výrobců fosfátů, s ní bude nakládat velké lodě v přístavu Casablanca v Maroku.

Pavel Uxa, ředitel divize HENNLICH ENGINEERING společnosti HENNLICH: „Plnicí hubice s integrovaným filtrem je se svými více než 25 metry zatím suverénně nejdelším zařízením, jaké jsme v Litoměřicích vyrobili. Plnicí výkon zařízení je 1 500 tun za hodinu. Za pouhou minutu by tak naše nakládací hubice naplnila dvě nákladní Tatry 815. Průměr tubusu plnicí hubice je pak 60 centimetrů.“


25metrová plnicí hubice pro nakládku lodí

Pro plnicí hubici jsme museli také vyrobit integrovaný filtr, což je při této velikosti a délce zařízení pro nás nová zkušenost. „Plnicí hubice v Litoměřicích vyrábíme již 21 let. V minulosti jsme vyrobili například podobné zařízení pro tehdy největší společnost světa, petrolejářskou firmu Exxon Mobile, která jej instalovala v přístavu v Kataru,“ doplňuje Pavel Uxa.


V současné době HENNLICH testuje o něco kratší plnicí hubici, která měří 24 metrů a je druhým nejdelším zařízením v historii firmy. „Jde o speciální zařízení s lopatou určené pro vysokorychlostní nakládku lodí. Toto zařízení vyrábíme pro stejného zákazníka,“ dodal Pavel Uxa.

Společnost HENNLICH je průmyslovým technickým distributorem především pro průmysl. Vyrábí ale také vlastní výrobky jako jsou právě plnicí hubice, ale také mlžná děla pro potlačení prašnosti, speciální manipulátory pro montáž leteckých motorů a další. Velké množství těchto zařízení firma vyváží, například do Kolumbie, Peru, Ruska, Izraele a dalších zemí.


Tato hubice by za jedinou minutu naplnila dvě nákladní auta

 


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.