Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Nová pracoviště robotizovaného svařování

Michal Bursík vydáno dne 20. března 2018

Společnost CHARVÁT CTS a. s., pořídila nové špičkové výrobní technologie v podobě dvou pracovišť robotizovaného svařování od holandské firmy Valk Welding.

První pracoviště určené pro svařování malých a středně velkých svařenců již bylo uvedeno do provozu. Je vybaveno robotem Panasonic TM-1400WG3 na tuhém rámu spolu s jedním jednoosým polohovadlem délky 2,2 m o nosnosti 500 kg a jedním dvouosým polohovadlem o nosnosti 250 kg s možností konverze na jednoosé s délkou 1,7 m. Polohovadla jsou umístěna vedle robota a ten se mezi nimi otáčí.

Druhé pracoviště je určené pro středně velké až velké svařence. Bude uvedeno do provozu do konce března 2018. U tohoto pracoviště je robot Panasonic TL 1800WGH3 zavěšen na konzoli, která se pohybuje na dráze s pojezdem 11 m. Podél dráhy jsou umístěna dvě jednoosá polohovadla, menší s délkou 3 m a nosností 1 000 kg a větší s délkou 7 m a nosností 3 000 kg.

Obě pracoviště jsou vybavena svařovací technikou od firmy Panasonic, senzory pro vyhledávání polohy svarů a softwarovým vybavením pro on-line i off-line programování.

CHARVÁT CTS a.s., poskytuje provotřídní strojírenské výrobky, a to zejména pro nástavby nákladních a užitkových automobilů a dále strojů a zařízení pro zemědělce, armádu i jiné zákazníky.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.