Nové možnosti spolupráce v oblasti engineeringu a výrobních kooperací

Doosan Škoda Power s. r. o.
— vydáno 19. května 2020

Doosan Škoda Power začlenila do své struktury nové oddělení s cílem nabízet služby v rámci projekce, konstrukce, výroby různých technologických celků výrobních strojů, kolejových vozidel nebo vodních turbín a zařízení v petrochemickém průmyslu.

Inzerce

Doosan Škoda Power je nyní schopna nabízet a řešit novou službu jako ucelený balíček Engineering – Výroba – Montáž, nebo i jako samostatné činnosti, například mechanickou konstrukci v místě zákazníka. Možné je i vzdálené řešení ze sídla Doosan Škoda Power. Neexistují žádné limity, vše závisí pouze na dohodě se zákazníkem. Zárukou kvality jsou dlouholeté zkušenosti s návrhem a vlastní výrobou parních turbín, které se dají dobře uplatnit i pro jiné druhy projektů (válce válcovacích strojů, výroba skříní převodovek, pohybové šrouby lisů, rotory pro plynové turbíny a další). „Nejprve bylo nutné zformovat novou organizační jednotku a zajistit také větší flexibilitu. A to jak technicky a technologicky, tak i z pohledu obchodního přístupu k novému typu zakázek,“ uvádí Michal Kvídera, vedoucí odboru Produktový Engineering. 

Úspěšné projekty

1. Výroba 8 nových rotorů pro plynové turbíny: Projekt vyžadoval provedení výpočtu nízko-cyklové únavy s okrajovými podmínkami (teplotní pole, odstředivé síly). Dále byly identifikovány koncentrátory napětí a posouzena špičková napětí. Pro opracování rotorů firma využila jedno z nejmodernějších obráběcích center Georg Ultraturn 3500 MC a vybavila jej brousicím zařízením s kompenzátorem řezné síly. Ten zaručuje podporu při opracování/broušení ložiskových čepů v požadované kvalitě kruhovitosti 0,01 mm a drsnosti povrchu Ra 0,4 μm.

2. Dynamické vyvážení a odstředění rotoru generátoru dle požadovaných norem pro firmu Stork Technical Services Gmb

3. Obrobení desítek částí podvozků příměstských jednotek typu JPJ 14Ev a 15Ev pro Škoda Transportation na frézce Škoda WS 200 NC

4. Návrh a následná výroba/nákup tepelných výměníků, potrubních tras pro petrochemii, teplárny, včetně náhrad a přizpůsobení do stávající technologie, přetrubkování výměníků a studie zbytkové životnosti.

Komplexní služba

 • Projekční, konstrukční a pevnostní návrh zařízení dle zadání a požadavků zákazníka
 • Výroba a nákup v požadované kvalitě a dle domluvených standardů
 • Zpracování průvodní dokumentace kvality dle mezinárodních standardů

Výrobní a měřicí možnosti v Doosan Škoda Power

 • Obrábění jednotlivých dílů i montážních skupin o hmotnosti až 125 tun, do průměru 8 m a délky až 20 m
 • Tepelné zpracování těles o max. rozměrech 4,5 x 5,5 x 11,6 m
 • Vyvažování rotorů o max. průměru 4,9 m a délce 19 m
 • Kontrola přesnosti obráběných dílů s využitím 3D měření Zeiss
 • Reverzní inženýrství, měření a 3D skenování dílů systémem Leica
 • Endoskopie zařízení
 • Thermografie kamerami do 650 °C
 • Měření tvrdosti UT metodou (10–100 N)

Kontaktujte Doosan Škoda Power:
E-mail: kooperace.dspw@doosan.com
www.doosanskodapower.com/cz/cooperation

Další článek: Videoukázka: Precizní laserové vrtání