Nový „free-run režim“ v softwaru CARTO 2.1 rozšiřuje funkčnost XM-60

Vydavatelství Nová média vydáno dne 16. srpna 2017

V souvislosti s uvedením nového víceosého kalibrátoru Renishaw XM-60 přichází na trh nyní nová verze softwaru CARTO 2.1 s novými funkcemi.

Měření geometrických chyb stroje kalibrátorem XM-60 vychází ze zavedeného procesu laserové kalibrace. Tento proces spočívá v nastavení definovaných bodů, tzv. cílů a snímání dat v těchto bodech. Z měření je vytvořen protokol podle mezinárodních norem. Tento postup je normami chápán jako standardní kalibrační rutina. Všestrannost kalibrátoru XM-60 však poskytuje příležitost i pro alternativní proces měření, který se dokonale hodí pro rychlé měření. Návštěvníci si budou moci systém CARTO prohlédnout na stánku společnosti Renishaw na veletrhu EMO Hannover 2017 (18.–23. září, hala 6, stánek B46).

Nový „free-run režim“ v softwaru CARTO 2.1 umožňuje uživatelům kalibračního systému XM-60 získávat data okamžitě, aniž by museli definovat pozice cílů. Dokonce není nutno definovat ani počet cílů. Software zobrazuje chyby přímosti (horizontální a vertikální) a chyby pitch, yaw a roll ve vztahu k lineární poloze. Snímání dat může být aktivováno manuálně (stisknutím tlačítka), automaticky (vyhodnocením stability polohy odměřovacícho pravítka) nebo může probíhat nepřetržitě (získávání dat během pohybu v intervalu nastaveném uživatelem).

Jednou z aplikací free-run režimu je proces instalace obráběcího stroje. Režim lze používat ke kontrole přímosti a chyby roll dané osy před pokračováním instalace dalších mechanismů a před vyladěním parametrů celého stroje. Výrobci strojů a zařízení taktéž ocení rychlejší metodu měření šesti geometrických chyb volnosti osy v rámci jednoho cyklu.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.