NSK představí na veletrhu EMO špičkové produkty pro CNC stroje

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 5. srpna 2019

Mezi exponáty z bohaté nabídky firmy NSK na letošním veletrhu EMO 2019 v Hannoveru bude množství špičkových produktů určených pro obráběcí stroje, včetně nedávno uvedené řady kuličkových šroubů.

Vysokorychlostní kuličkové šrouby NSK podle normy DIN pro obráběcí stroje
Expozici NSK na EMO Hannover budou dominovat nedávno uvedené kuličkové šrouby podle standardu DIN. Jsou navržené tak, aby dosahovaly velké rychlosti, snesly velké zatížení a současně vykazovaly malou hlučnost. Dynamická únosnost byla díky použití speciální ložiskové oceli TF vyvinuté společností NSK zvětšena na 1,4 násobek. Dalším exponátem, který jistě vzbudí pozornost, bude řada vysoce odolných kuličkových šroubů, při jejichž výrobě se uplatňuje nově vyvinutá technologie povrchové úpravy, která přináší omezení opotřebení a prodloužení doby provozu bez údržby. Inovovaným produktem v expozici NSK bude i řada kuličkových šroubů S-HTF pro vstřikovací lisy s více než dvojnásobnou trvanlivostí a 1,3krát větší dynamickou únosností, než měla předchozí generace produktů NSK.

Optimalizovaná ložiska vřeten
NSK vystaví i nedávno představená jednořadá kuželíková ložiska s označením 'Robustride' a vysokorychlostní kuličková ložiska s kosoúhlým stykem řady Robust s klecí typu Sursave, která budou vystavena v činnosti na vřetenu stroje.

Vysoce výkonné lineární vedení bude představeno v akváriu 
NSK návštěvníkům expozice představí novou řadu RA lineárních vedení s koncovým těsněním V1 vysoce odolným proti prachu a vnitřním těsněním V1, které pomáhá zvýšit životnost a spolehlivost obráběcích strojů. Odolnosti proti prachu a nízkého tření se dosahuje optimalizací tvaru břitu těsnění a kontaktní plochy a použitím materiálu s velkou odolností proti abrazi. Řada RA bude na veletrhu EMO představena v akváriu s vodou.
Za zmínku jistě stojí i řada lineárních vodicích kolejnic, jež je možné volitelně opatřit keramickým povlakem.
NSK na veletrhu EMO 2019 najdete v hale 7, stánek B 34.

Více na: https://www.nsk.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.