Písecká Faurecia zvýšila čistý zisk

Písecká Faurecia zvýšila čistý zisk Redakce vydáno dne 27. července 2018

Firmě Faurecia Automotive Czech Republic se sídlem v Písku stoupl loni zisk po zdanění o 238 procent na 446,5 milionu Kč. Tržby společnosti, jejímž hlavním předmětem podnikání je výroba výfukových systémů, klesly loni o 28 procent na 15,1 miliardy Kč

Faurecia má v Česku sedm závodů: dva v Písku, dva v Mladé Boleslavi, v Nýřanech u Plzně, Pardubicích a Bakově nad Jizerou. 

Koncern Faurecia je šestý největší světový dodavatel pro automobilový průmysl. Vyrábí autosedačky, interiéry do aut i výfukové systémy. Písecká divize výfukových systémů, která vznikla v roce 2006, zvýšila loni i provozní zisk, stoupl jí o 50 procent na 250,8 milionu korun.

Projekt VW Caddy Diesel převedla loni firma do závodu Faurecia Emissions Control Technologies v Mladé Boleslavi a dalších několik projektů pro Daimler, BMW či Opel do Německa. "Úplně laicky řečeno, v Písku bylo těch projektů moc, nevešly se tam, takže přesunuli technologie do mladoboleslavského závodu, který byl novější," řekla Lenka Hauptmanová z marketingu Faurecie.

Letos chce písecká divize výfukových systémů stabilizovat závod ekonomicky, upravit uspořádání výroby. Klíčoví zákazníci jsou PSA, Volvo, Ford a Fiat. Závod získal pokračování projektu pro PSA NEO a projekt Volvo VEA.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.