Pro rychlý start automatizace: aplikační sady MTB

Pro rychlý start automatizace: aplikační sady MTB SCHUNK Intec s.r.o. vydáno dne 13. června 2022

Prostřednictvím nových aplikačních sad MTB umožňuje SCHUNK vstup do částečné automatizace s roboty nebo koboty. Chapadla a svěráky jsou vhodné pro použití při obrábění a lze je kombinovat se speciálními připojovacími sadami pro roboty.

Koboty jsou perfektní pomocníci, pokud jde o jednoduché zakládání a vykládání strojů při výrobě. Ukládají polotovary a odebírají hotové produkty. Tím se ulevuje zaměstnancům od monotónních a stresových činností a spoří se čas pro jiné úkoly. Jak úspěšně a snadno vstoupit do automatizovaných aplikací? Pomocí nových aplikačních sad MTB SCHUNK, neboť tento osvědčený specialista na automatizaci vyvinul speciálně za tímto účelem hned tři varianty. 

Uchopování a upínání od jednoho dodavatele 

Na základě prostoru a úkolu jsou k dispozici volitelné aplikační sady s jedním nebo dvojitým chapadlem. To zahrnuje jedno nebo dvě univerzální chapadla JGP-P s ofukovou tryskou a utěsněnou ventilovou skříní. SCHUNK uvedl koncem minulého roku na trh vysoce výkonné dvouprsté paralelní chapadlo. Sada s dvojitým chapadlem slouží k vyšší produktivitě: stroj může být naložen a vyložen dvěma chapadly, tím se uspoří téměř 50 % času. Kombinací svěráku a chapadla od jednoho dodavatele je uvedení do provozu zvláště snadné a rychlé. Pro automatizované stacionární upínání obrobků pak SCHUNK poskytuje třetí aplikační sadu. Ta obsahuje kompaktní nízkoúdržbový svěrák PGS3 s ventilovým terminálem, jenž může být díky integrované přírubě namontován přímo na stůl stroje a stejně jako chapadla integrován do ovládání robotu nebo kobotu. 

Integrovaná tryska pro odstranění třísek 

Uživatelsky přívětivé produktové sady jsou díky utěsněné ventilové skříni vhodné pro použití v drsném prostředí obráběcího stroje. Integrovaná tryska pro ofuk také ulehčuje život zaměstnancům, neboť se stará o automatické odstranění třísek a chladicí emulze ze svěráku a obrobku. Tím odpadá manuální odstraňování pomocí stlačeného vzduchu a upínací stanice jsou spolehlivě připraveny k opakovanému upnutí. Aplikační sady jsou vhodné pro koboty výrobců OMRON, Universal Robots, TM, Doosan a FANUC. Díky speciálním připojovacím kabelům a hadicím nachystaným vždy pro konkrétní typ robotu může začít automatická obsluha stroje téměř okamžitě. 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.