Projekt Tatra do škol úspěšně pokračuje

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 30. srpna 2019
Foto: TATRA TRUCKS

V září letošního roku odstartuje již druhý ročník vzdělávacího projektu „Tatra do škol“, který loni započal v Kraji Vysočina. O úspěchu této akce svědčí zájem dalších krajů a škol.

Druhý ročník se uskuteční ve spolupráci společnosti TATRA TRUCKS, Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí, jejíž studenti budou vozidlo sestavovat. V tomto okamžiku jsou, dle vyjádření zástupců společnosti TATRA TRUCKS, ve výrobě součástky pro stavbu nového vozidla TATRA PHOENIX 4x4, které budou sestavovat studenti Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. K předání stavebnice by mělo dojít v průběhu září.

Stavba Tatry by měla trvat přibližně tři měsíce a studenti ještě před jejím zahájením absolvují odborné školení přímo v automobilce TATRA TRUCKS. Po sestavení nového vozidla dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. Této části projektu se studenti, kteří budou na sestavení vozu pracovat pod vedením tatrováckých mistrů, rovněž zúčastní.

„Projekt svým charakterem i rozsahem nemá v České republice obdoby a TATRA TRUCKS plánuje pokračovat v podobné spolupráci s dalšími kraji a školami. Zájem už projevila velká část krajů, se kterými již řešíme podrobnosti projektu. Jedná se především o kraje Královehradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Středočeský a Hlavní město Praha. V ostatních krajích je projekt ve fázi komunikace s jednotlivými odbory školství. Zájem projevují dokonce i jednotlivé školy,“ doplnil k úspěchům projektu Petr Neuman, manažer pro klíčové zákazníky TATRA TRUCKS. 

Dokončená „studentská“ Tatra najde svůj nový domov ve vozovém parku Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Více na: www.tatra.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.