Psí ortézy z 3D tiskárny jsou dostupné a 100% funkční

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 5. května 2020

Univerzální velikost, nové materiály nebo širší nabídka barev, to jsou některé z vylepšení nové verze psích ortéz. Původní verze ortéz vyráběných na 3D tiskárnách byla uvedena před rokem. Ortézy 2.0 přináší startup AnyoneGo.

Inzerce

„Už je to více než rok, co jsme veřejnosti představili naše první ortézy pro hendikepované psy. Za tu dobu jsme nasbírali hodně zkušeností, měli jsme možnost získat zpětnou vazbu od zvířecích fyzioterapeutů i našich zákazníků, také se na trhu objevily nové technologické trendy a materiály. Nebyli bychom technologický startup, kdybychom se nepokusili všechna nasbíraná data co nejdříve a nejefektivněji implementovat do výroby. Výsledkem několikaměsíční práce našeho týmu je právě tato nová upravená ortéza,“ uvádí Martin Schenk, jeden ze zakladatelů společnosti AnyoneGo.

Co přesně vylepšené ortézy přináší zákazníkům nového?

Univerzální velikost – ortéza je nyní navržena tak, aby seděla jen s mírným úpravami velké většině psů, nejdůležitější parametry, které posuzujeme jsou nyní délka nohy a typ postižení. Poptávky, které se univerzálnímu pojetí ortézy vymykají řešíme v individuálním režimu.

Domácí měření – před tiskem původní verze ortézy bylo nutné absolvovat poměrně náročný proces 3D skenování, který s novým univerzálnějším modelem úplně odpadá. Psí končetinu nyní před vytvořením ortézy dokáže majitel dle jednoduchých pokynů změřit doma zcela sám. Tým AnyoneGo následně pracuje na základě zaslaných údajů a fotografií.

Moderní materiály – ortézy jsou zdravotní pomůcka, která musí zvládnou výjimečnou zátěž, proto využíváme nejmodernější 3D tiskové technologie a materiály. Na výběr je buď technologie SLS nebo HP MJF. Tyto technologie totiž na rozdíl od „běžnějších“ (FFF) 3D tisků vykazují vynikající pevnost ve všech osách, ne nadarmo se využívají například i pro tisk snowboardových vázání a dalších dílů, které vyžadují maximální pevnost.

Design – díky novým materiálům a technologiím dokážeme klientům nabídnout i širší škálu barev. Na rozdíl od původní verze, která byla k dispozici pouze v černé si nyní klient může vybrat navíc ještě barvu bílou i základní řadu barev pastelových, které se mezi sebou dají různě kombinovat. Z ortézy se tak stává nejen funkční zdravotní pomůcka, ale i hezký designový prvek.

Další vylepšení – celá ortéza je nyní kompaktněji pojatá. To ji činí uživatelsky přívětivější a minimalizuje to možnost, že se pejsek o něco se zahákne. Součástí nového designu jsou také nově pojaté přezky, které lépe drží a umožňují bezpečnější fixaci končetiny. Přítlačné „nártové“ části mají nově otočnou dosedací plochu a lépe se tak přizpůsobí tvaru nohy.

Ortézy AnyoneGo jsou v tuto chvíli dostupné pro všechny psy, kteří mají problémy v oblasti předních zápěstí, a to i v případě, kdy je končetina z nějakého důvodu deformovaná. Ceny ortéz začínají na 13 900 Kč vč. DPH, ale jsou stanovovány individuálně podle skutečně velikosti končetiny a konkrétního typu postižení každému klientovi na míru. Součástí základní ceny je vždy i jedna hodina individuálních úprav zdarma. Pokyny k měření a další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.com.

Další článek: Přehled novinek v SolidCAM 2020