Renishaw nabízí program školení v oblasti měřících sond

Renishaw s.r.o.
— vydáno 15. února 2019

Správným nastavením měřících sond mohou firmy ušetřit až 90 % seřizovacího času, proto společnost Renishaw přichází s programem školení v oblasti měřících sond pro obráběcí stroje. Jeho cílem je prohloubit znalosti obsluhy v seřizování, programování a práce se sondami Renishaw.

Řada firem nevyužívá plně potenciál měřících sond. Přitom v kombinaci s efektivnějším využitím stávajícího výrobního zařízení by mohly vydělat další peníze. 

„Ruční nastavování nástrojů, ustavování obrobků a kontrola dílců jsou časově velmi náročné operace – jde o neopakovatelné procesy, které jsou náchylné na chyby obsluhy. Používání sond eliminuje potřebu předběžného nastavování nástrojů, nákladných přípravků a ručního nastavování pomocí číselníkových indikátorů,“ vysvětluje Josef Sláma, generální ředitel Renishaw Česká republika.

Program školení:

• seřízení, nastavení, kalibrace, údržba

• základní měřicí úlohy v ručním režimu

• základní měřicí úlohy v automatickém režimu

• výstup a tisk naměřených dat

• diskuze

Účastníci školení si všechny získané informace ihned sami ověří na obráběcím stroji. Cena půldenního školení je 2500,- Kč na osobu bez DPH. Nejbližším dostupným termínem je 7. březen 2019. Další informace o termínech a programu školení včetně možnosti registrace najdete na www.renishaw.cz/skoleniŠkolení je určeno stávajícím i potenciálním zákazníkům.

Sondy vyráběné společností Renishaw se používají ve společnostech po celém světě ke zvýšení produktivity a zlepšení kvality výroby. Většina předních výrobců je považuje za standardní vybavení. Jednoduchá instalace umožňuje sondy dodatečně namontovat na již provozované stroje. Společnost Renishaw dodává výkonné softwarové vybavení nabízející snadno programovatelná makra k ustavování nástrojů, přípravě obrobků a měření. Tyto měřicí cykly jsou pokládány za průmyslový standard a mohou být snadno začleněny do CNC programů. Poté jsou automaticky volány standardními programovými příkazy stroje.

Další článek: Technický seminář v Kovosvitu přilákal více než sto návštěvníků