Spolehlivý i automatizovaný 3D tisk s novými 3D tiskárnami od Ultimakeru

Spolehlivý i automatizovaný 3D tisk s novými 3D tiskárnami od Ultimakeru 3Dwiser s.r.o. vydáno dne 21. října 2019
Foto: Ultimaker

Novinky od Ultimakeru přinášejí bezproblémový 3D tisk z nejširší nabídky termoplastů a kompozitů – kompaktní stolní 3D tiskárnu Ultimaker S3 a unikátní řešení Ultimaker S5 Pro Bundle pro bezproblémový, automatizovaný 3D tisk ve firmách i výrobních provozech.

Už první zástupce 3D tiskáren řady „S“ – Ultimaker S5 – si krátce po loňském jarním uvedení našel řadu nadmíru spokojených uživatelů mezi profesionály a ve firmách. Ne nadarmo dnes slouží u světoznámých značek napříč odvětvími, jako jsou Ford, Airbus, Heineken nebo třeba L’Oréal. Obstál také u náročných českých konstruktérů ve společnostech Škoda Auto, Continental, Prazdroj a v řadě dalších.

„Nový Ultimaker S3 je důkazem, že méně je někdy více. Uživatelé si přáli co nejvíc z pokročilých možností a uživatelského komfortu modelu S5, avšak v dostupnějším a menším provedení. Ultimaker S5 Pro Bundle je naproti tomu splněným snem našich firemních uživatelů. Materiálová stanice se nejen postará o to, aby náročnější struny byly v perfektní kondici, ale díky automatickému zavádění materiálu z více cívek také umožňuje nepřetržitý 3D tisk. Horní zakrytování s filtrem jemných částic zase přispívá ke spolehlivosti tisku náročných materiálů a k udržení příznivých podmínek na pracovišti i při práci se speciálními průmyslovými materiály,“ prozradil Tomáš Soóky, spoluzakladatel společnosti 3Dwiser, která dnes patří k předním tuzemským dodavatelem profesionálních 3D technologií.

Ultimaker S5 Pro Bundle 

Unikátní sada stolní 3D tiskárny s velkým tiskovým objemem, materiálové stanice pro nepřetržitý 3D tisk a uchovávání náročnějších termoplastů a zakrytování pro vyšší komfort na pracovišti i spolehlivější výtisky. Zaneprázdněným inženýrům a návrhářům přináší možnost soustředit se na tvůrčí činnosti a ještě méně řešit probíhající tiskové úlohy.

Ultimaker S5 Pro Bundle (foto: Ultimaker)

Pokročilá sada zásadně zvyšující produktivitu zahrnuje vzájemně spolupracující zařízení:

  • Ultimaker S5 – v praxi osvědčenou a oceňovanou dvoumateriálovou 3D tiskárnu s větším tiskovým objemem 330 × 240 × 300 mm.
  • Material Station – komoru s řízenou vnitřní vlhkostí pro uložení až šestice cívek; umožňuje přepínat mezi materiály a automaticky zavádět struny do tiskárny.
  • Air Manager – přídavné horní zakrytování s aktivní filtrací, které respektuje potřeby tisku u jednotlivých materiálů.

Oba volitelné prvky bude možno zakoupit i dodatečně.

Více informací o sadě Ultimaker S5 Pro Bundle. »

Ultimaker S3

přináší – v kompaktnějším provedení – to nejlepší z oblíbeného Ultimakeru S5. Univerzální stolní 3D tiskárna pro profesionály je ideální pro přípravu výtisků vlastními silami, z pokročilých materiálů, včetně kompozitů. Dvoumateriálový tisk od Ultimakeru je pro svou spolehlivost již chvalně proslulý a výrazně usnadňuje mj. tisk prototypů či funkčních dílů složitějších tvarů.

Ultimaker S3 (foto: Ultimaker)

Oproti předchozímu menšímu modelu Ultimaker 3 přináší nový Ultimaker S3 s tiskovým objemem 230 × 190 × 200 mm celou řadu vylepšení. Namátkou:

  • Plná síťová konektivita: Tisk přes LAN, WiFi, cloud nebo USB.
  • Dotykový displej: Snazší práce díky uživatelsky velmi přívětivému prostředí.
  • Pokročilé vyrovnání podložky: Vždy přesná první vrstva (zahájení tisku není třeba kontrolovat).
  • Přední dvířka: Pro stabilnější mikroklima uvnitř tiskové komory.
  • Čidlo materiálu: Pohotová informace (i na dálku), dojde-li tisková struna a je třeba ji vyměnit.
  • Snadné nastavení a kontrola: Automatické rozpoznání materiálů nebo zabudovaná kamera dále usnadňují práci a posilují přehled uživatele.
  • Kompatibilita s kompozity: Možnost tisku pevných a odolných dílů s unikátními mechanickými vlastnostmi.

Více informací a specifikace Ultimakeru S3. »

Novinky naživo

Všechny novinky si můžete prohlédnout v pražském Aplikačním centru 3D tisku.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.