Úložiště energie pro vysokozdvižné vozíky

Jungheinrich (ČR) s.r.o. vydáno dne 17. března 2020
Foto: Jungheinrich

Systémy pro uchování elektrické energie nabývají na důležitosti. Potřebují je nejen dodavatelé energie pro vykrývání špiček v rozvodné síti, zvláště v době, kdy chceme využívat šetrné, ale poněkud nekonzistentní obnovitelné zdroje elektrické energie. Nutnost skladovat energii vidíme i přímo ve firmách, kde jde také o operativní dostupnost energie v dostatečné kvalitě a dostatečném množství. Akumulovaná energie se ukazuje jako ideální řešení pro provozovatele velkých flotil elektrických manipulačních vozíků.

Přechod od spalovacích k elektrickým vysokozdvižným vozíkům patří, společně s přechodem od olověných akumulátorů k lithium-iontové technologii, v současnosti k nejvýznamnějším trendům v odvětví vnitropodnikové logistiky. Používání průmyslových vozíků vybavených lithium-iontovými bateriemi je lákavé zejména při vícesměnném provozu, jelikož rychlé průběžné nabíjení během pracovních přestávek zajišťuje vysokou míru disponibility těchto vozíků.

S cílem předcházet vzniku hlavních odběrových špiček zatěžujících elektrickou rozvodnou síť nabízí společnost Jungheinrich inteligentní řešení pro akumulaci energie, která jsou použitelná ve vnitřním i venkovním prostředí. Tyto systémy energetických úložišť umožňují používání flotil vozíků vybavených lithium-iontovými bateriemi ve stávajících skladech bez nutnosti nákladného rozšiřování dosavadní elektrické rozvodné sítě. Jsou schopny dodávat vozíkům, které jsou vybaveny funkcí rychlého nabíjení, potřebné vysoké množství energie ve velmi krátké době, přičemž nabíjení je možné provádět kdykoli a za použití kterékoli stávající elektrické zásuvky, a to i v případě, že z této zásuvky lze odebírat pouze nízký proud. 


Systém venkovního úložiště elektrické energie je možné snadno přepravovat na místo použití, přičemž je speciálně pro tento účel vybaven jeřábovým hákem a konzolí pro vidle vysokozdvižného vozíku. Kompletní systém venkovního úložiště elektrické energie se skládá z akumulátoru, měniče, klimatizačního zařízení a systému zajišťujícího řízení a sledování zásoby energie. Díky možnosti připojování pomocí funkce plug-and-play v kombinaci s vysokofrekvenční nabíječkou SLH 400i lze vozík EFG P30i nabíjet téměř kdekoli. Nabíječka SLH 400i je konstruována speciálně pro venkovní použití a má certifikovaný stupeň ochrany krytím IP 54.  

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.