Všestranné systémy firmy SCHUNK zajistí pevné a spolehlivé upnutí

SCHUNK Intec s.r.o.
— vydáno 14. července 2023

Univerzální modulární systém SCHUNK VERO-S umožňuje snadnou montáž, umístění a upnutí obrobků i upínacích zařízení během krátkého okamžiku. Společně s novým monitorovacím snímačem VERO-S AFS3 IOL pak tvoří skvělou dvojici pro získávání spolehlivých informací o stavu upnutí modulů.

Inzerce

Nový VERO-S AFS3 IOL přináší do procesu upínání větší transparentnost, čímž zajišťuje vysokou přesnost. Prostřednictvím signálu IO-Link senzor spolehlivě zaznamenává polohy upínacího pojezdu a rovněž i to, zda je modul „otevřený“, „upnutý s upínacím čepem“, nebo „upnutý bez upínacího čepu“.  

Nejistota v automatizovaném upínání je minulostí 

LED kontrolka indikuje stav upnutí a poskytuje dodatečnou provozní bezpečnost. Komponent lze kombinovat s upínacími moduly SCHUNK řady NSE3 138, NSE3 99 a NSE3 100-75. Indukční přibližovací snímač rovněž indikuje, zda se nad moduly nachází paleta. Tato inteligentní interakce elektronického monitorovacího systému zajišťuje uživatelům větší bezpečnost při automatickém upínání obrobků, což zaručuje trvale vysokou úroveň procesní spolehlivosti. Navíc není nutné provádět monitorování pneumatického upínacího pojezdu. 

Snadná instalace i programování Kromě pohodlné indikace stavu upnutí je dalším přínosem pro zákazníka jednoduché programování. Postup zaučování VERO-S AFS3 IOL probíhá prostřednictvím standardizovaného rozhraní IO-Link a je dokončen během okamžiku. Prostřednictvím tohoto rozhraní lze zaznamenávat i širokou škálu procesních dat. VERO-S AFS3 IOL pracuje s energeticky úsporným napětím 24 voltů. Velmi snadno se instaluje a montuje mimo podpěru upínacího modulu. 

Přes 1000 upínacích kombinací 

Moduly upínacího systému nulového bodu jsou ve výrobě již řadu let považovány za efektivní optimalizaci přípravných časů. Univerzálně použitelné standardní upínací moduly v různých velikostech dovolují téměř nekonečnou rozmanitost v upínacích řešeních. 

Ať se jedná o klasickou dílenskou výrobu, malosériovou výrobu, plně automatizovaný provoz 24/7 nebo výrobu nástrojů – modulární systém VERO-S firmy SCHUNK již dnes nabízí cenné služby v mnoha aplikacích. Kombinací v současné době nejpokročilejšího upínacího systému nulového bodu SCHUNK VERO-S s jinými upínacími přípravky vzniká standardizovaný stavebnicový systém pro vysoce efektivní upínání obrobků. Specialisté firmy SCHUNK pracovali s různými typy strojů a postupně vyvinuli systém, jenž velmi zjednodušuje výběr vhodných modulů. Aktuálně tak tento program zahrnuje více než 1000 možných kombinací modulů: od vysoce efektivních zvyšujících modulů přes vícestranné upínací věže, upínací palety, pneumatické a hydraulické upínací bloky, dvojité a multifunkční upínací systémy, až po sklíčidla, řešení upnutí magnetickou technologií, moduly pro soustružení a moduly pro automatizované zakládání do stroje. Během pár sekund jsou jednotlivá upínací zařízení, kompletně vybavené palety nebo obrobky, opatřené bezprostředními upínacími čepy s referenční přesností, upevněné, umístěné a upnuté do stroje. Samotný nastavovací proces pak probíhá mimo stroj paralelně s obráběcí operací. Tím se zvyšuje výkon, spoří náklady a eliminují chyby obsluhy během upínacího procesu. S robotickými spojkami řady VERO-S NSR pro vysoce efektivní robotickou výměnu palet na obráběcích strojích ve hmotnostní třídě od 1 do 1 000 kg, stejně jako s celosvětově nejširším standardním programem uchopovacích komponentů na trhu, umožňuje SCHUNK navíc jedinečnou synergii v oblastech uchopování a upínání. 

Další článek: 3D tištěné modely orgánů pomáhají lékařům i pacientům