Wemac stále inovuje, aby se jeho zákazníkům dobře dýchalo

wemac-1

WEMAC s.r.o.
— vydáno 7. února 2024

Produkty, které na trh dodává firma Wemac, dokáží odsát a dokonale profiltrovat olejovou mlhu, emulzní aerosol i prach vznikající při obrábění kovů či obrábění grafitu. Motto firmy zní: „Naší profesí je péče o vaše pracovní prostředí“. Své zákazníky dovedou zbavit i chemických výparů, zplodin z pájení, laserového a elektroerozivního obrábění i dalších, zdraví škodlivých látek.

Firma Wemac rozšířila svůj tým a připravuje novou podobu internetových stránek, těšit se můžete také na firemní youtube kanál. V loňském roce Wemac představil dvě výrazné novinky ve svém portfoliu: modulární jednotku od firmy Absolent a mobilní jednotku německého partnera, firmy ULT.

Foto: Wemac

Modulární koncept A•erity

Prvně zmiňovanou jednotkou, kterou měli zákazníci možnost vidět na MSV Brno hned ve dvou modelových řadách – řadě professional a nejvyšší řadě Advanced, je modulární jednotka A•erity. Jde o praktickou jednotku, kterou lze škálovat a přizpůsobovat vašim specifickým prostorám, strojům a výzvám. Je založena na konceptu modularity, z malých samostatně fungujících jednotek lze skládat větší celky. Díky flexibilní konstrukci ji tak lze v případě potřeby snadno upgradovat. Tato jednotka je určena pro průmyslové provozy a zaručuje čistý vzduch po dobu nejméně 8 760 provozních hodin. Díky pokročilé filtrační technologii jsou neplánované odstávky minimální, takže se můžete soustředit na své podnikání. A•erity je založena na testované a osvědčené technologii, vyvinuté na základě rozsáhlých odborných znalostí a je připravena k bezproblémové integraci do vaší výroby.
Kazety s funkcí Catch & Release se samy vyprazdňují. Zachycený olej lze zlikvidovat nebo znovu použít ve stroji. Posledním krokem v procesu úpravy vzduchu je filtr HEPA H13, takže si můžete být jisti, že vzduch je vždy z 99,95 % zbaven škodlivých částic, jako jsou olejové výpary a olejová mlha.
A•erity má bezpečné digitální řešení IoT, které vám poskytne kontrolu nad vašimi filtračními jednotkami a pracovním prostředím prostřednictvím uživatelsky přívětivého ovládacího panelu. Získáte úplný přehled o kvalitě ovzduší a dostáváte upozornění – například když je čas vyprázdnit olejové nádrže nebo naplánovat další výměnu filtrů. Díky tomu je snadné efektivně plánovat údržbu. Systém se nazývá A•smart a je kompletním digitálním řešením, lze jej také snadno integrovat do systému vašeho stávajícího systému.
Inteligentní systémy ventilátorů EcoDrive EC zajišťují, že filtrační jednotky mají dlouhou a produktivní životnost, a také přispívají k lepším pracovním podmínkám vašich zaměstnanců. Když je stroj otevřen, ventilátor motoru se přizpůsobí tak, aby byl znečištěný vzduch zadržován uvnitř místo toho, aby unikal ven, čímž je chráněna obsluha. Nejnovější IE5 verze systému EcoDrive zajišťuje, že ventilátor vždy běží optimální rychlostí, čímž šetří energii a zaručuje plynulý, bezpečný a spolehlivý chod ventilátoru a vysoce energeticky účinný proces úpravy vzduchu.

Foto: Wemac

Mobilní filtrační jednotka LAS 260.1

Další novinkou letošního roku je mobilní filtrační jednotka LAS 260.1 od společnosti ULT. Je lehčí, efektivnější a úspornější než její předchůdci a má nový, modernější design. Používá se pro sběr a filtraci suchých a nehořlavých prachů ve směsích vzduchu, které nejsou potencionálně výbušné a vznikají při obrábění laserem. Na veletrhu MSV 2023 tuto jednotku prezentoval Wemac napojenou na laser od firmy LINTECH.

Klíčové funkce LAS 260.1
• vzájemně vyměnitelný filtrační systém – pro bezpečné odstranění s minimálním rizikem kontaminace
• nízkonákladové náhradní filtry díky vícestupňovému filtračnímu systému s cenově výhodnými předfiltračními vložkami s vysokou absorpční kapacitou
• vhodné pro široký rozsah použití: použitý ventilátor je vhodný pro vysoké podtlaky a vysoké objemové průtoky
• nízká spotřeba energie díky energeticky účinné elektronice
• elektrická zařízení určená pro globální použití: vhodná pro provoz při 110 V až 240 V
• všechny elektrické součásti vyhovují normám UL a CE
• zabudovaná zvuková izolace zajišťuje extrémně tichý provoz
• robustní ocelový plechový práškovaný plášť
• mobilní jednotka s kolečky
• všechna rozhraní jsou umístěna vzadu
• ovládání a ovládací prvky jsou umístěny na přední straně

Foto: Wemac

Další článek: Registrujte si vstupenku zdarma a užijte si 3000 vystavovatelů na Hannover Messe