ABB Česká republika vykázala v úspěšném roce 2016 růst tržeb

ABB s.r.o.
— vydáno 24. srpna 2017

Praha, 4. května 2017 – Společnost ABB Česká republika oznámila finanční výsledky za rok 2016. Vykázala tržby ve výši 14,4 miliardy Kč (v souladu s účetními postupy US GAAP), což je o 3 procenta více než v roce 2015.

Praha, 4. května 2017 – Společnost ABB Česká republika oznámila finanční výsledky za rok 2016. Vykázala tržby ve výši 14,4 miliardy Kč (v souladu s účetními postupy US GAAP), což je o 3 procenta více než v roce 2015.

Výsledky částečně odrážejí celkové oživení české ekonomiky díky rostoucí domácí i zahraniční poptávce a díky nižším nákladům na suroviny a energie. ABB ČR rostla o něco rychleji než trh jako celek – hrubý domácí produkt vzrostl o 2,3 procenta, ABB tak dále upevňuje svou pozici na trhu a je jednou z hnacích sil českého hospodářství.

V rámci strategie Next Level přinesl rok 2016 významné milníky včetně představení ABB AbilityTM, portfolia digitálních řešení, které ve svém oboru patří ke špičce průmyslových řešení. ABB Ability zahrnuje portfolio více než 180 řešení, díky kterým vytváříme dodatečnou hodnotu pro zákazníky, a s využitím našich rozsáhlých odborných zkušeností zpracováváme získaná data za účelem zvýšení efektivnosti a celkové produktivity.

Dalším klíčovým bodem bylo představení robotu YuMi® v České republice. YuMi je světově nejvyspělejší spolupracující robot, který dokáže bezpečně spolupracovat s lidmi bok po boku bez bezpečnostních klecí či zábran. V květnu 2016 byl robot YuMi úspěšně instalován ve výrobním závodě ABB Elektro-Praga v Jablonci nad Nisou.

„Jsme velmi rádi, že jsme naši výrobní linku vybavili robotem YuMi. Toto robotické řešení přináší do montážního procesu jedinečné výhody včetně širší flexibility, lepší kvality, vyšší bezpečnosti a lepší ergonomie pracoviště,“ uvedla Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika. „YuMi, což je zkratka pro You and Me, tedy Ty a Já, otevře další příležitosti ke zvyšování produktivity pro české podniky, jako je například ABB Elektro-Praga v Jablonci nad Nisou. Sdílení úkolů mezi lidmi a roboty je skvělý způsob urychlení a zefektivnění výroby,“ uvedla Tanja Vainio.

Důležitá tržní příležitost, která se před námi otevřela v roce 2016, je udržitelná doprava. ABB je významným hráčem v oblasti veřejné i individuální e-mobility a vyhrála výběrové řízení na dodávku rychlonabíjecích stanic pro projekt Emobilita ČEZ. Podle akčního plánu české vlády by do roku 2020 mělo být v České republice 6000 elektrických a 11 000 hybridních vozidel.

„Jsme hrdí, že jsme se stali dodavateli tohoto klíčového projektu v oblasti e-mobility v České republice. ABB je přední světový dodavatel rychlonabíjecích stanic pro elektromobily a sofistikovaný nabíjecí systém ABB dokáže pružně reagovat na všechny stávající i budoucí požadavky e-mobility. Technologie ABB jsou vybaveny funkcemi pro autodiagnostiku a preventivní údržbu,“ uvedla Tanja Vainio.

ABB Česká republika nejen sleduje trendy, ale také přispívá k jejich určování svou inovační a výzkumnou činností. ABB Česká republika využívá bohatých odborných znalostí ABB Group a zároveň významně přispívá ke společnému know-how, zejména díky svým čtyřem výzkumným a vývojovým centrům v zemi.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 zemích světa a má přibližně 132 000 zaměstnanců. V České republice působí v osmi lokalitách, má zde sedm výrobních závodů, čtyři centra pro výzkum a vývoj a komplexní technický servis.

Další článek: TALK2M verze free+ nebo pro: jakou zvolit?