Automobilka Iveco dostala povolení ke koupi českého dealera Komersia

Redakce Redakce
— vydáno 1. března 2017

Italská automobilka Iveco může koupit svého českého dealera nákladních vozů Komersia auto. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Komersia auto patří k největším dodavatelům nákladních vozů na český trh, její výnosy za rok 2015 přesáhly 700 milionů korun. Iveco působí po celém světě, v Česku vyrábí ve Vysokém Mýtě autobusy.

ÚOHS posuzoval oblast maloobchodního prodeje nových užitkových vozidel, velkoobchodní distribuce vozidel a originálních náhradních dílů a poskytování opravárenských a údržbářských služeb. 

Komersia auto na českém trhu působí od roku 1990. O dva roky později firma podepsala dealerskou smlouvu s automobilkou Iveco. V Česku ale prodává i jiné značky, například Fiat. 

Iveco se zabývá výrobou řady lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozidel. Vyrábí také vozidla pro osobní přepravu a speciální vozidla pro obranu, civilní ochranu a speciální použití, například pro hasiče. Působí po celém světě a má 28.000 zaměstnanců.

Další článek: Wanzl v Hněvotíně rozšíří výrobu, vznikne 140 pracovních míst