Wanzl v Hněvotíně rozšíří výrobu, vznikne 140 pracovních míst

Redakce Redakce
— vydáno 6. března 2017

Dalších bezmála 200 milionů korun investuje do rozšíření svého výrobního závodu v Hněvotíně na Olomoucku společnost Wanzl. Firma pro stejnojmenný německý koncern vyrábí nákupní vozíky či manipulační zařízení pro logistické a výrobní firmy i internetové obchody. Díky investici vznikne zhruba 140 pracovních míst, řekl ČTK ředitel hněvotínské továrny Roman Adami.

"V následujících dvou letech bude v Hněvotíně koncentrována veškerá evropská výroba drátěných roštů určených pro výrobu nákupních vozíků koncernu Wanzl. Volba na náš závod padla kvůli tomu, že nabízíme velmi dobrý poměr nákladů a vzdálenosti k našim hlavním zákazníkům. A máme tady také výborný tým," uvedl Adami. 

Stavba nové haly s plochou 6500 metrů čtverečních už byla zahájena a dokončena má být v létě. "Díky nové výrobní hale se počet našich pracovníků zvýší zhruba na 500, což je optimální velikost pro flexibilitu a efektivitu výroby. Při dalším zvyšování počtu pracovníků bychom už zřejmě narazili na dosažitelnost kvalifikovaných pracovníků," podotkl Adami. 

Loni společnost Wanzl do rozšíření hněvotínského závodu investovala 140 milionů korun. "Tato investice nám umožnila vybudovat halu o velikosti 4500 metrů čtverečních, a rozšířit tak výrobní kapacitu stávajícího sortimentu. Zákazníkům díky tomu nabízíme větší pružnost dodávek," uvedl Adami. 

Adami se neobává, že firma Wanzl pro nový provoz, který má být zprovozněn letos, nezíská dostatek kvalifikovaných pracovníků. "Nabízíme příjemné pracovní prostředí, firemní kulturu i zajímavé mzdové podmínky. Pro nás situace na trhu práce zatím není tak kritická, protože jsme si vychovali velký počet pracovníků, na kterých firma pořád staví," řekl. 

Pobočka Wanzl pro ČR byla založena v roce 1991 v Olomouci. Firma nejdříve sídlila v pronajatých kancelářích v Olomouci, o pět let později byl v Hněvotíně otevřen i výrobní závod. Později byl rozšířen o další výrobní halu a galvanovnu, v roce 2016 byla přistavěna další výrobní hala. Společnost nyní zaměstnává zhruba 350 pracovníků. 

Wanzl v Hněvotíně vyrábí přepravní kontejnery, vozíky, paletové nástavce, drátěné polotovary pro výrobu nákupních vozíků či košíků. Část výrobků firma sama kompletuje do finální podoby a zajišťuje prodej, montáž a servis výrobků koncernu Wanzl, jako jsou regálové systémy, pokladní boxy či zařízení pro logistiku a průmysl. V roce 2015 hněvotínská firma snížila tržby z rekordních 814 milionů korun v roce 2014 na 750 milionů korun. Loňské výsledky zatím nebyly zveřejněny. 

Koncern Wanzl je největším výrobcem nákupních vozíků na světě, ročně jich vyrobí přes tři miliony. Skupina Wanzl zaměstnává zhruba 4300 pracovníků ve 20 pobočkách i řadě obchodních zastoupení na celém světě a 11 výrobních závodech v Německu, Francii, Číně, USA, Kanadě, Británii a ČR.

Další článek: Kabelovna Kabex dodala do Dukovan díly za desítky milionů Kč