AVIA Motors získala homologaci pro nové vozy

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 19. března 2018

Společnost AVIA Motors získala homologaci pro svou nejnovější modelovou řadu Initia. Vyrábět ji začala loni na podzim v Přelouči.

Vozy této řady splňují emisní třídu Euro 6, která je povinná pro nová vozidla v Evropské unii, pro jejíž trhy je primárně určena.

Společnost AVIA Motors patří do holdingu Czechoslovak Group (CSG). Do závodu v Přelouči se výroba přestěhovala z pražských Letňan. Kabiny vyrábí firma ve vlastní svařovně z výlisků dovezených z Indie, lakují se v sesterské automobilce Tatra. Rámy bude dodávat firma Karbox, obě jsou součástí holdingu CSG. Podle dřívějších informací činí výrobní kapacita v Přelouči až 1200 vozů ročně. V současnosti v Přelouči pracuje kolem 80 zaměstnanců, cílový stav by měl být 200.

Nástup výroby i prodeje vozů je postupný. Automobilka plánuje uvedení na trh plně pohonné avie, tedy modelu s pohonem na všechna kola, do poloviny tohoto roku. V budoucnu budou mít zákazníci na výběr z vozů v hmotnostních kategoriích od 7,5 až do 12 tun s několika variantami rozvorů, tři verze kabin, pohon 4x2 a 4x4 a dvě velikosti kol. Podle výrobce je nejžádanějším provedením obchodní řady Initia model AVIA D120 4x2. Od února už směřovalo k dealerům a zákazníkům několik desítek vozů, jejichž základní cena se pohybuje kolem milionu korun.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.