Nová pracoviště robotizovaného svařování

Michal Bursík Michal Bursík
— vydáno 20. března 2018

Společnost CHARVÁT CTS a. s., pořídila nové špičkové výrobní technologie v podobě dvou pracovišť robotizovaného svařování od holandské firmy Valk Welding.

Inzerce

První pracoviště určené pro svařování malých a středně velkých svařenců již bylo uvedeno do provozu. Je vybaveno robotem Panasonic TM-1400WG3 na tuhém rámu spolu s jedním jednoosým polohovadlem délky 2,2 m o nosnosti 500 kg a jedním dvouosým polohovadlem o nosnosti 250 kg s možností konverze na jednoosé s délkou 1,7 m. Polohovadla jsou umístěna vedle robota a ten se mezi nimi otáčí.

Druhé pracoviště je určené pro středně velké až velké svařence. Bude uvedeno do provozu do konce března 2018. U tohoto pracoviště je robot Panasonic TL 1800WGH3 zavěšen na konzoli, která se pohybuje na dráze s pojezdem 11 m. Podél dráhy jsou umístěna dvě jednoosá polohovadla, menší s délkou 3 m a nosností 1 000 kg a větší s délkou 7 m a nosností 3 000 kg.

Obě pracoviště jsou vybavena svařovací technikou od firmy Panasonic, senzory pro vyhledávání polohy svarů a softwarovým vybavením pro on-line i off-line programování.

CHARVÁT CTS a.s., poskytuje provotřídní strojírenské výrobky, a to zejména pro nástavby nákladních a užitkových automobilů a dále strojů a zařízení pro zemědělce, armádu i jiné zákazníky.

Další článek: Renishaw uvedla na trh svůj nejnovější stroj pro 3D tisk