Česká armáda na IDETu představí svou techniku
Na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, konaného ve dnech 19.–21. 5. 2015 na Výstavišti v Brně, představí Armáda České republiky 43 kusů své techniky. Pro návštěvníky tu bude připraven například radiolokátor Arthur, vrtulník W-3A Sokol nebo kanónová houfnice Dana. Expozice armády zaujme plochu 7580 metrů čtverečních a bude jednou z největších na veletrhu.
Inzerce
Podle mluvčí ministerstva Jany Zechmeisterové expozice dává návštěvníkům možnost nahlédnout do života vojenské základny při nasazení jednotek české armády v zahraničí. Ve vnitřní části expozice bude taktické operační centrum a společné operační centrum, které lidem představí způsoby komunikace v operaci a spojení mezi jednotkami. Mezi exponáty budou také mobilní geografické pracoviště, nebo například taktická meteorologická stanice. Ve vnitřní části expozice bude také lehké obrněné vozidlo Iveco.
Jednu z největších expozic na veletrhu bude mít zbrojařská skupina Excalibur ve spojení s kopřivnickou Tatrou. Poprvé budou českému publiku představena obrněná vozidla Titus a Accod jako výsledek spolupráce s významnými zahraničními partnery Nexter Group a General Dynamics. Expozici na stánku budou dotvářet motory do obrněných vozidel Pandur i pro starší obrněnce východního původu, jejichž generální opravy a modernizace nadále zůstávají významným výrobním a obchodním programem Excalibur Army. Více informací najdete i zde.
Na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET bude letos 331 firem z dvaceti zemí. Je to zhruba o deset procent více než v roce 2013, kdy byla tato akce naposledy. Přes 60 procent firem přijede ze zahraničí.
Veletrh začíná v úterý na brněnském výstavišti. Je přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě. Třináctý ročník se koná společně se 17. mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET a 12. mezinárodním veletrhem prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí Interprotec.