Česká republika na leteckém aerosalonu

Redakce Redakce
— vydáno 20. července 2018

Aerosalon se koná v době, kdy se Británie snaží přesvědčit skeptický letecký průmysl o svých plánech odchodu z EU. Pondělního oficiálního zahájení aerosalonu ve Farnborough u Londýna se zúčastnila i britská premiérka Theresa Mayová.

Farnborough se o pořádání prestižní přehlídky dělí ob rok s letištěm Le Bourget u Paříže, kde se aerosalon koná v lichých rocích.

Česká expozice se na letošním ročníku představuje na ploše 102 metrů čtverečních. Českou republiku zastupují firmy Aveo Engineering, Czech Airlines Technics, JIHLAVAN, MESIT, PBS Velká Bíteš, SpoluWorks a RayService. Aerosalonu se zúčastní také firmy GE Aviation Czech, Jihostroj a Aero Vodochody, přítomni jsou i zástupci Asociace leteckých výrobců, Moravského leteckého klastru a Svazu českého leteckého průmyslu.

Největším světovým výrobcům letadel, americkému Boeingu a evropskému Airbusu, se hned první den na leteckém aerosalonu ve Farnborough u Londýna podařilo získat objednávky na nové stroje za více než 25 miliard USD (přes 552 miliard Kč). To podle analytiků naznačuje, že poptávka po nových civilních letadlech zůstává zdravá, navzdory obchodnímu napětí a odchodu Británie z EU.

Další článek: ZVVZ dodá nové ventilátory do větracích šachet metra