Digitální náhrada za Hannover Messe oslovila kolem 10 tisíc lidí

Ing. Jan Homola
— vydáno 20. července 2020

Pořadatelé virtuální konference Hannover Messe Digital Days v závěrečné zprávě konstatují, že jsou s výsledky prvního ročníku této události spokojeni.

Inzerce

Ke sledování virtuálních přednášek se na Digital Days registrovalo více než deset tisíc lidí. Bez bližšího vyjasnění pak statistika hovoří o 50 tisících „zhlédnutí“ (není známo, zda jde o počet zhlédnutí jednotlivých přednášek, nebo počet zobrazení stránek hannovermesse.digital během konání této akce). Pro srovnání – reálný veletrh vloni v Hannoveru navštívilo kolem 200 tisíc lidí a zapojilo se do něj asi 5,5 tisíce vystavovatelů.

Po stránce organizace a nabídnutého obsahu pořadatelé z Německa rozhodně nic nepodcenili – během dvou dnů vystoupilo kolem dvou set řečníků a prezentovala se zhruba stovka zapojených společností.

Pro společnost Deutsche Messe představovaly „Digitální dny“ první pokus o čistě virtuální událost, jejímž cílem bylo kompenzovat zrušený hannoverský veletrh v důsledku opatření proti epidemii covid-19. S ohledem na přetrvávající nejistotu a souběžně v duchu pokračující digitalizace průmyslu lze předpokládat, že se tyto digitální dny i do budoucna stanou normou a začnou doprovázet standardní veletrhy a konference i do budoucna.

Kompletní archiv přednášek z historicky prvních Hannover Messe Digital Days najdete na webu www.hannovermesse.digital/en.

Další článek: Automatické ustavování obrobku zrychluje výrobu strojů Tigercat