Digitální služba Walter Innotime urychluje návrh komponentů

WALTER CZ s.r.o.
— vydáno 18. března 2021

Firma Walter uvádí na trh jedinečnou digitální asistenční službu pro zrychlení návrhu komponentů pomocí inteligentního algoritmu. Díky němu zákazníci velmi rychle obdrží návrh nejhospodárnějšího řešení i platnou nabídku.

Na základě součásti 3D modelu, který zákazník nahraje pomocí funkce Drag and drop (uchopení a přetažení), provede digitální asistenční služba Walter Innotime analýzu, jejímž výstupem jsou nejen údaje o potřebných obráběcích operacích, ale také návrh vhodných obráběcích nástrojů včetně cenové nabídky od firmy Walter. Nová webová aplikace spojuje stávající systémy Walter a Engineering Kompetenz, a nabízí uživatelům moderní služby pro obrábění. 

Kontrola a optimalizace jednotlivých případů 

Vlastní návrh prochází velmi důležitou kontrolou, kterou provádí techničtí specialisté firmy Walter. V případě potřeby je každý návrh optimalizován podle individuálních nároků zákazníka. Proces navrhování u komplexnějších poptávek se tím výrazně zrychlí a zákazník obdrží během nejkratší možné doby nejhospodárnější řešení a platnou nabídku. 

Návrh na řešení během několika hodin 

Walter Innotime představuje skutečný přínos v efektivitě zejména pro společnosti, které často potřebují navrhovat nové komponenty nebo nemají k dispozici dostatek vlastních zdrojů. U složitějších součástí představuje průměrná doba, nutná k vytvoření návrhu několik dní. Avšak s digitální službou Walter Innotime zákazníci obdrží navrhované řešení mnohem rychleji. Navíc, perfektně připravené k objednání. Zpravidla se jedná o několik hodin od vlastního obdržení dotazu, přičemž vše, co musí zákazník udělat, je nahrání 3D modelu daného komponentu do aplikace Walter Innotime. 

S Walter Innotime se vše hýbe rychleji 

I přesto, že cílem asistenční služby Walter Innotime je výrazné urychlení složitých procesů objednávání, kvalita nabídky má vždy přednost před rychlostí. Díky tomu je Walter Innotime spíše pomocnou rukou pro technické inženýry Walter než samostatným softwarem pro objednávání. Samotný systém automatizuje rutinní dotazy a výpočty, zkušený technik však kontroluje vše, co odlišuje požadavek od standardních nebo rutinních procesů. Výsledkem je, že vytvoření platných nabídek pro složité komponenty může trvat i několik dní. Dr. Michael Hepp, viceprezident oddělení digitální transformace ve společnosti Walter, vysvětluje: „Při navrhování nové aplikace pro nás bylo velmi důležité, aby součástí procesu byla také individuální znalost zákazníka příslušným obchodním zástupcem. V praxi to znamená, že návrh vytvořený aplikací Walter Innotime kontroluje a technicky optimalizuje kolega, který již se zákazníkem má zkušenost. Přesně ví, na čem zákazníkovi záleží nejvíce. Jediná věc, která se ve vztahu mezi konzultantem společnosti Walter a zákazníkem mění, je ta, že s Walter Innotime se nyní vše hýbe mnohem rychleji.“ 

Další článek: Virtuální Robothon umožnil rozvoj skvělých studentských projektů