Firma EMCO MECOF uvedla na trh nový model frézovacího centra

Redakce Redakce
— vydáno 26. března 2018

Jedná se o pětiosé frézovací centrum pro kompletní obrábění složitých obrobků do 4,5 tuny.

Vývoj obráběcích strojů Umill je výsledkem dlouholetých zkušeností italské firmy MECOF, která již od roku 1947 vyvíjí a vyrábí vertikální portálové frézky a horizontální obráběcí centra s posuvným stojanem.

Nový model své řady Umill – Umill 1500 je pětiosé frézovací centrum pro kompletní obrábění složitých obrobků na jedno upnutí. Centrum s působivými výkonovými parametry najde uplatnění při výrobě forem, v leteckém průmyslu, přesném strojírenství a při výrobě zařízení pro energetiku. Rozšířením řady Umill odpovídá firma EMCO MECOF na poptávku po automatizovaných kompaktních pětiosých obráběcích centrech s velkým výkonem i přesností.

Obráběcí centrum Umill s pojezdy 1 500 x 1 500 x 1 100 mm a s nově vyvinutou frézovací hlavou MECOF má úctyhodné parametry: výkon vřetene je 45 kW (S1), moment 300 Nm (S1) a rychlost 12 000 otáček za minutu. Přesvědčivé jsou i výsledky testů stability a tuhosti. Stroj přitom dosahuje vysoké dynamiky a vynikající přesnosti, a to zejména díky své kompaktnosti a konstrukčním dílům z litiny s kuličkovými šrouby a lineárními válečkovými vedeními optimalizovanými na základě analýzy provedené metodou konečných prvků. 

Význačné vlastnosti Obráběcí centra Umill s kompaktními rozměry a možností obrobky na jedno upnutí frézovat i soustružit přinášejí úspory času při výrobě a vysokou přesnost obrábění. 

Otočný upínací stůl s plným NC řízením umožňuje vypořádat se i se složitými obráběcími úlohami a může manipulovat s obrobky do hmotnosti 4,5 tuny. Automatický systém pro výměnu nástrojů má maximální kapacitu 203 pozice. Zákazník si může vybrat mezi dvěma nejmodernějšími řídicími systémy, iTNC 640 HSCI od firmy Heidenhain nebo Sinumerik 840D sl od firmy Siemens, které disponují vestavěnými funkcemi "Energy Saving" pro energeticky úsporný provoz a "Safety Integrated" pro zajištění bezpečnosti. 

Kompaktní rozměry stroje nemají negativní vliv na přístupnost pracovního prostoru – široké boční posuvné dveře umožňují optimální pohled na pracovní plochu a snadný přístup k ní. Mikrokamera na krytu frézovací hlavy umožňuje doplnit pohled na to, co se děje v pracovním prostoru. Modulární konstrukce s mnoha různými variantami a konfiguracemi, jako je např. výběr přívodu řezné kapaliny, vysokorychlostní vřeteno nebo nabídka měřicích zařízení, procesní řídicí systém či automatický podavač palet jsou řešeními specifických individuálních požadavků zákazníka.

Další článek: Motor Jikov investuje do nových technologií