Motor Jikov investuje do nových technologií

Redakce Redakce
— vydáno 28. března 2018

Holding Motor Jikov Group dodá letos pro svého klíčového zákazníka, jímž je Scania, výrobky za půl miliardy korun. Jednou z nových zakázek bude i výroba držáků náprav pro auta Jaguar a Range Rover.

Letošní plán tržeb je 1,7 miliardy. Pro Scanii dodá holding výrobky za půl miliardy, hlavně víka na skříně převodovek, za měsíc půjde o 160 000 kusů. S ohledem na tlak ze strany společnosti Scania, navyšuje Motor Jikov výrobní kapacity, nakupuje stroje a zavádí nové technologie.
Pro největšího světového výrobce golfových vozíků, americkou firmu E-Z-GO, dodává společnost pedálové a brzdové soustavy v roční hodnotě za 250 milionů korun. Pro THK Dačice jsou momentálně vyráběny držáky náprav na Jaguar a Range Rover. Posiluje i výroba vysokotlakých žebrovaných vík pro Mitsubishi.
Přes 80 procent produkce míří na export, nejvíc do Švédska a USA. Zajímavý je trh v Itálii, kam společnost díky slévárně litiny dodává produkty do traktorů, v hodnotě 150 milionů.
150 milionů ročně utrží holding i díky nýtovacím pistolím do obchodů i letadel. Jde o 8 000 kusů ročně. Nýtovací pistole se dělají v Soběslavi, kde firma obrábí a montuje. V květnu tam Motor Jikov otevře novou halu, investice i s technologiemi včetně robotizované linky činí asi 50 milionů. V Soběslavi je v současnosti 340 zaměstnanců a v plánu je přijmout 40 nových. 
Motor Jikov letos investuje asi 100 milionů do třech nových strojů v tlakové slévárně. 

Další článek: Čezeta chce v Prostějově navýšit výrobu elektroskútrů