Firma Milacron otevřela třetí výrobní halu na formy

Redakce Redakce
— vydáno 23. května 2017

Společnost Milacron dnes v Želetavě na Třebíčsku otevřela třetí výrobní halu za 120 milionů korun. Firma produkuje formy pro výrobu plastových dílů na vstřikovacích lisech. V současné době zaměstnává 230 lidí. S novou výrobní halou vzniklo pět desítek nových pracovních míst, která se postupně obsazují. Novinářům to řekl generální ředitel Stanislav Veselý.

V nové výrobní hale o rozměru 4400 metrů čtverečních jsou stroje a technologie za více než 135 milionů Kč. Část strojů se do haly v místní části Želetavy v Šašovicích přesouvá z pobočky v Německu. "Ve třísměnném provozu najdou uplatnění především frézaři a obráběči. Rámy forem pro vstřikovací lisy vznikají z velkých nerezových desek, vyžadují proces obrábění, frézování až po jemné broušení a leštění," uvedl Veselý. Firma má zájem také o inženýry, technology a projektanty. 

Nedostatek pracovníků je podle Veselého nejužším místem dalšího rozvoje firmy. "Stroje se dají koupit, budovy se dají postavit, ale lidé se musí vychovat. Pokud budeme mít dostatek pracovníků, není problém postavit další halu a pokračovat v dalším rozvoji," řekl Veselý. Platy zaměstnanců se podle personálního ředitele Ladislava Běhala pohybují mezi 20.000 až 30.000 korunami, firma jim nabízí i řadu benefitů. Veřejnost se může do výrobních hal podívat v neděli 28. května. Den otevřených dveří začne v 10:00. 

V současné době areál firmy v Šašovicích tvoří budova s výrobou přesných rámů forem na vstřikování, Evropské distribuční centrum DME (Detroit Mold Engineering) a distribuční centrum. Do české firmy Tirad v Šašovicích vstoupila společnost Milacron před dvěma lety. Americký Milacron má své pobočky v Číně, Německu a Indii. V České republice má dva výrobní závody, v Poličce a v Šašovicích. Milacronu patří také zákaznické centrum ve Vsetíně zaměřené na prodej a servis náhradních dílů do strojů, které vyrábějí plastové výrobky.

Další článek: Lapp vyrobil speciální nabíjecí kabel pro BMW i3