Firmě Honeywell Aerospace Olomouc loni klesly tržby i zisk

Redakce Redakce
— vydáno 10. srpna 2017

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni po předchozím období růstu klesly tržby o 573 milionů korun z rekordních 3,913 miliardy korun v roce 2015 na 3,34 miliardy korun. Firma zároveň snížila i čistý zisk, a to z 299,8 milionu korun v roce 2015 na 253 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Inzerce

Vedení společnost Honeywell Aerospace Olomouc pokles tržeb nekomentovalo. Firma loni v Hlubočkách zaměstnávala v průměru 1217 lidí a 99 procent tržeb získala díky zakázkám pro strojírenské podniky ze skupiny Honeywell, která se specializuje na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. 

Koncern Honeywell je zároveň výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu. 

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Prodej akcií Mory Aerospace byl součástí restrukturalizace výrobního programu a.s. Mora Moravia, jejíž vedení se rozhodlo soustředit síly na klíčovou výrobu varné techniky. 

Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA ve světě zaměstnává zhruba 130.000 lidí.

Další článek: Vítkovice budou dělat s Brity na odstavování jaderných elektráren