Firmy SCHUNK a 3M spolupracují na aplikacích robotického broušení

SCHUNK Intec s.r.o.
— vydáno 16. května 2021

Optimalizovat roboticky podporované broušení je obtížný úkol. Zákazníkům je tedy velmi ku prospěchu, že dodavatelé robotických komponent a brusiva – SCHUNK a 3M navázaly spolupráci pro tyto a další podobné aplikace.

Inzerce

Roboticky podporované broušení je náročný úkol vyžadující obrovské znalosti technik, procesů a materiálů. Aby uživatelé našli optimální řešení svého úkolu, spojili své síly v partnerství dva odborníci v této oblasti: SCHUNK, vedoucí v kompetencích v oblasti uchopovacích systémů a upínací techniky, a 3M, jeden z předních výrobců průmyslových brusiv. Spolu podporují společnosti v automatizaci jejich procesů broušení, leštění a kartáčování optimálním způsobem.

Broušení, odjehlování, leštění ─ pokud jde o náročné úkoly, jako je odebírání materiálu nebo dokončování obrobků, mnoho společností spoléhá na ruční obrábění. To je však v sériové výrobě nákladné a ne vždy přináší požadovanou přesnost a reprodukovatelnost. Na druhé straně procesy podporované robotem zaručují stálou kvalitu bezobslužně, nepřetržitě. Specialista na automatizaci SCHUNK podporuje zákazníky při ověřování aplikací prostřednictvím testů v SCHUNK CoLab a dodává příslušné komponenty. Portfoliem produktů SCHUNK pro obrábění s pomocí robotů budou moci zákazníci v budoucnu téměř úplně nahradit ruční procesy broušení, leštění a odjehlování automatizovanou výrobou.

Aby se pro uživatele otevřel další potenciál, spolupracuje nyní společnost SCHUNK se společností 3M, předním výrobcem průmyslových brusiv. 3M neustále pracuje na optimalizaci procesů broušení a leštění a mění je na efektivnější pomocí inovativních produktů. V kombinaci s odbornými znalostmi společnosti SCHUNK v oblasti automatizace to otevírá zcela nové možnosti vývoje optimálních procesů broušení, leštění a kartáčování. Za tímto účelem obě společnosti spojují své know-how a zpřístupňují jej uživatelům prostřednictvím kooperativního prodejního přístupu s řešeními na míru. Zákazníci tak těží ze zkušeností obou odborníků, když plánují automatizované aplikace broušení. Zatímco SCHUNK dodává robotu ty správné komponenty a podporuje technickou implementaci automatizační aplikace, 3M identifikuje správný brusný materiál a optimální parametry procesu. Za tímto účelem mohou být v SCHUNK CoLab provedeny rychlé a jednoduché studie proveditelnosti ohledně různých komponentů a ve vlastní robotické laboratoři společnosti 3M je možnost další optimalizace brusného procesu a tím dosažení optimálních koordinovaných povrchových výsledků. To znamená, že zákazníci získají to nejlepší z obou světů a najdou optimální, přizpůsobené řešení automatizace pro svou aplikaci.

Další článek: CNC plotr je všestrannější řezací stroj, než jste si mysleli