Flexibilní robot KR IONTEC se střední nosností

Firemní aktuality KUKA Automation ČR s. r. o.
— vydáno 6. května 2020

Všestrannost a snadné přesunutí do jiné výroby jsou důvody, pro které si řada firem pořizuje roboty. Společnost KUKA si to uvědomuje a uvádí na trh novou řadu robotů KR IONTEC, která je nástupcem úspěšné série robotů KR 60-3.

Inzerce

Maximální flexibilita a buňky s malým půdorysem

KR IONTEC lze použít v libovolné montážní poloze – na podlaze, na zdi nebo pod úhlem. Díky možnosti zvýšit nosnost již nainstalovaného robotu z 30 na 70 kg je také mimořádně flexibilní. Kromě toho má nový KR IONTEC s maximálním dosahem 3 100 mm největší pracovní rozsah ve své třídě. Díky svému dlouhému dosahu, schopnosti pracovat zvláště blízko samotného robota a zvětšeného pracovního prostoru pod ním využívá KR IONTEC optimálně své přednosti. Snížené nároky na prostor robota s o 30 procent menším půdorysem a o 10 procent efektivnějším obrysem navíc umožňují kompaktnější konstrukci buněk.

„Výkonný, štíhlý, flexibilní a vhodný pro svět digitální výroby budoucnosti. S novým KR IONTEC dodáváme přesně to, co trh očekává od robota v kategorii střední nosnosti. A ještě více,” říká Gustavo Moscardo, obchodní ředitel společnosti KUKA Robotics.

S malými náklady hodně muziky

KR IONTEC má ve své třídě nejnižší požadavky na údržbu. Ty jsou sníženy například tím, že robot vyžaduje méně náhradních dílů a výměna oleje je nutná pouze po každých 20 000 hodinách provozu. Díky snížené spotřebě energie v důsledku vylepšené technologie pohonu a nižší hmotnosti robota jsou menší i provozní náklady. V souvislosti s předcházejícím má nový KR IONTEC vynikající TCO a účinnost životního cyklu. Technická dostupnost je přes 99 procent a průměrná doba mezi poruchami je přibližně 400 000 hodin provozu.

Připraven pro výrobu budoucnosti

KR IONTEC je připraven k použití ve výrobě dneška i zítřka díky svému vybavení různými pohybovými režimy (MotionModes). Těmito softwarovými doplňky lze flexibilně přizpůsobit robota různým výrobním procesům stisknutím tlačítka: Režim výkonu (Performance Mode) zajišťuje standardně vysoký výkon, dynamiku a efektivitu. Dráhový režim (Path Mode) umožňuje přesný nepřetržitý pohyb při všech rychlostech s absolutní přesností. Dynamický režim (Dynamic Mode) lze použít k minimalizaci doby cyklu. KR IONTEC je k dispozici od ledna 2020.

Další článek: Podívejte se na webinář o nových 3D tiskárnách pro školy a studenty