Fórum aditivní výroby 2020 ukáže, jak pomáhá 3D tisk v boji s pandemií

Redakce Redakce
— vydáno 24. září 2020

Globální epidemie koronaviru tvrdě zasáhla každého z nás a v mnoha ohledech mění naše životy. V uplynulých měsících nám právě 3D tisk ukázal, o jak mocného pomocníka se jedná, když potřebujete rychle reagovat na měnící se podmínky.

Jen díky 3D tiskárnám bylo po vyhlášení nouzového stavu možno v řádu dnů vyvinout a začít vyrábět unikátní ochranné pomůcky – od jednodušších štítů přes komplexní respirátorové masky až po komponenty nedostatkových ventilátorů pro jednotky intenzivní péče. Díky tomu, že digitální výroba nezná hranice, bylo možné ve velmi krátké době distribuovat výrobní data napříč celým světem a pomáhat všude, kde je potřeba.

Právě zkušenosti z projektů proti epidemii covid-19, vyvíjených s pomocí 3D tiskáren, tvoří hlavní téma 7. ročníku konference Fórum aditivní výroby, která se koná 6. října tradičně na brněnském výstavišti – ačkoliv letos jako samostatná událost, neboť neprobíhá Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, jehož součástí tato akce dosud byla.

Navzdory velmi složité situaci se pořadatelé rozhodli Fórum aditivní výroby 2020 realizovat, přičemž s ohledem na co nejbezpečnější a zároveň maximálně pohodlný průběh pro všechny účastníky je letos účast striktně limitována na pouhých 100 posluchačů (v předešlých letech akci navštěvovalo více než 400 lidí, viz úvodní fotografie).

Vedle zajímavého programu, který ve třech tematických blocích představí nejen řadu inspirativních projektů z praxe, ale také nejnovější inovace ve světě aditivní výroby, bude součástí konference také doprovodná výstava profesionálních 3D tiskáren pro výrobu plastových, kovových a kompozitních produktů.

Pro účastníky je zajištěno celodenní občerstvení včetně teplého oběda a slosování o hodnotné ceny včetně profesionální 3D tiskárny TriLab DeltiQ v hodnotě přes 50 tisíc korun.

S účastí neváhejte, pokud se zajímáte o využití pokrokových technologií pro produktivnější výrobu prototypů, nástrojů nebo koncových výrobků. Při registraci do 30. září můžete navíc získat vstupenky s předprodejní slevou až 50 %.

PODÍVEJTE SE NA WEB KONFERENCE

Další článek: Teplárenství přišlo o uhlí, stojí teď na třech zdrojích energie