HANNOVER MESSE 2021 stál za to, navštívit ho můžete i zpětně

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 21. dubna 2021

Největší evropský veletrh průmyslových technologií v Hannoveru proběhl letos v dubnu čistě digitálně. Přesto přilákal 90 000 registrovaných návštěvníků. Hannover MESSE byl tak nejen platformou pro prezentaci současných průmyslových řešení, ale sám nastoupil cestu k vlastní transformaci v hybridní událost.

Vidíme všude kolem sebe, že neobvyklá situace, v níž jsme se ocitli, urychluje některé nové přístupy, které se buď osvědčí nebo ne. Gramotnost v online událostech u lidí i firem vyrostla za poslední rok skokově. Loňský ročník Hannoverského veletrhu se připravoval relativně narychlo a všichni jsme digitální verzi vnímali jako nouzové řešení.

Letošní ročník byl jiný, veletrh ukázal, že udává směr svému oboru. Pořadatelé se chopili příležitosti změnit zavedenou rutinu pořádání veletrhů a sebe i návštěvníky naučit komunikovat novými cestami. „Digitální HANNOVER MESSE potvrdil, že jsme na správné cestě. Na základě našich zkušeností z uplynulého týdne v budoucnu spojíme to nejlepší z digitálního a analogového světa, abychom našim zákazníkům poskytli holistický hybridní zážitek z veletrhu,“ prohlásil po skončení veletrhu Dr. Jochen Köckler, generální ředitel Deutsche Messe AG.

Pohled do zákulisí virtuálního veletrhu

 

Veletrhu se zúčastnilo 1 800 vystavovatelů, kteří prezentovali 10 500 produktů. Díky možnosti vše evidovat, víme, že za 5 dnů veletrhu si návštěvníci zobrazili 3,5 milionu stránek a zadali 700 000 vyhledávacích dotazů. Oproti zvyklostem narostl objem přednášek a panelových diskusí, pro které je digitální formát velmi vhodný, celkem bylo zaznamenáno 140 000 zhlédnutí odborných vystoupení. Během veletrhu bylo možné tyto přenosy navštívit pouze v době konání. Nyní jsou opět přístupné na základě registrace na www.hannovermesse.com, takže pokud jste promeškali přednášku, která vás zajímala, není problém se k ní nyní vrátit.

Nikdo se nedomnívá, že virtuální veletrh může nahradit osobní setkávání, takže se již všichni těší na příští ročník, kde vyzkoušené digitální technologie obohatí tradiční veletrh, na němž se osobně setkáme se svými kamarády a navážeme nová přátelství. Termín je stanoven na 25. až 29. dubna 2022. 

Další článek: Riziko kybernetických útoků v ČR je nyní vysoké, nepodceňujte jej