KION Group staví v Ostrově u Stříbra závod na dopravníkové systémy

Redakce Redakce
— vydáno 13. března 2017

Německá skupina KION Group, která před rokem otevřela továrnu na vysokozdvižné vozíky v Ostrově u Stříbra za miliardu korun, tam investuje dalších 200 milionů Kč. Postaví za ně nový závod na výrobu automatizovaných dopravníkových systémů. V zóně Panattoni Park Stříbro u dálnice D5 do roka vytvoří 200 nových pracovních míst. ČTK to řekl Petr Dušek, mluvčí developerské společnosti Panattoni Europe, s níž KION podepsal smlouvu.

"KION Group postaví závod na výrobu dopravníkových systémů Dematic, nedávno převzaté značky, která se specializuje na automatizované dopravníkové systémy a automatizaci," uvedl. K současné hale na vysokozdvižné vozíky, tak přibude ještě jedna zhruba stejně velká s plochou 23.000 metrů čtverečních. 

Výstavba haly, na kterou upozornily Hospodářské noviny, by měla skončit ve čtvrtém letošním čtvrtletí, výroba má začít v první polovině roku 2018. "Je pozoruhodné, že se Němci rozhodli vybudovat právě v ČR závod značky Dematic, kterou převzali teprve nedávno. Plzeňský kraj úspěšně pokračuje v proměně v high-tech průmyslové centrum střední Evropy a konkrétně Ostrov u Stříbra se díky KIONu stává střediskem komplexních logistických řešení," řekl generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička. 

Panattoni Park Stříbro je podle něj už nyní jednou z nejlépe obsazených průmyslových zón v ČR. Po dokončení druhé haly pro společnost KION Group tam bude v osmi firmách a devíti budovách pracovat 2200 lidí. Mezinárodní logistické a výrobní společnosti si cenní zejména dopravního napojení na D5, což zajišťuje špičkové zázemí hlavně pro německý automobilový průmysl. 

Hala bude pro evropský trh vyrábět takzvané Multi-Shuttles a Modular-Conveyor dopravníkové systémy, tedy moduly pro automatizované skladovací systémy na přání zákazníka. 

KION převzal firmu specializující se na automatizaci a optimalizaci logistických procesů začátkem loňského listopadu, a stal se tak světovým lídrem s rozsáhlým portfoliem pro dodavatelské řetězce, od vysokozdvižných vozíků po plně automatizovaná řešení materiálového toku. 

KION Group se sídlem ve Wiesbadenu má pobočky ve více než 100 zemích a přes 23.000 zaměstnanců. Skupina s 15procentním podílem na světovém trhu vyrábí pod značkami Linde, STILL, Fenwick, OM STILL, Baoli, Voltas a Egemin Automation. V ČR má 1200 zaměstnanců. Kromě Ostrova také v Českém Krumlově, kde kompletuje elektrické a hydrostatické pohonné a řídící nápravy, u Brna vyrábí elektromotory.

Další článek: Společnost Koutný v Prostějově postaví novou halu