Společnost Koutný v Prostějově postaví novou halu

Redakce Redakce
— vydáno 15. března 2017

Novou skladovací a logistickou halu za 15 milionů korun chce na kraji Prostějova postavit oděvní firma Koutný, aby zjednodušila manipulaci s látkami i vyrobenými oděvy. Hala by měla stát do dvou let, řekl ČTK spolumajitel firmy Koutný Stanislav Koutný.

"Plánovaná hala by měla mít plochu 1000 až 1500 metrů čtverečních. Pro její stavbu jsme se rozhodli kvůli tomu, že potřebuje větší prostory pro logistiku," uvedl Koutný, podle nějž má oděvní firma nyní pronajatou část starší skladovací haly, kterou dříve využíval podnik Vitana. "Máme tam zhruba 600 metrů čtverečních, což je málo," podotkl. 

Novou halu chce firma Koutný postavit na pozemku za nedalekým hypermarketem Kaufland. "Pozemek by měl stát zhruba sedm milionů korun a zhruba stejnou částku si vyžádá stavba haly," uvedl Koutný. 

Logistická a skladovací hala je už podle Koutného nezbytností, protože společnosti se v posledních letech daří získávat velké zakázky například na dodávku uniforem či profesního oblečení. Je to náročné na manipulaci s látkami i hotovými oděvy. 

Společnost Koutný loni zvýšila tržby meziročně o deset procent na rekordních 330 milionů korun. "Loňský rok byl nejúspěšnější za 22 let existence naší společnosti," uvedl Koutný. Dodal, že prostějovská firma v České republice i zahraničí těžila například z rostoucích výdajů států na modernizaci ozbrojených složek. Díky tomu se zvýšily i investice do obnovy ošacení vojáků, policistů či celníků. 

Na státní zakázky na výstroj loni připadlo 260 milionů korun tržeb firmy a na pánskou módu 70 milionů. Společnost loni exportovala profesní oblečení v hodnotě 70 milionů korun a pánskou módu za deset milionů korun. 

"Aktivní jsme na Slovensku, v Rakousku a Nizozemsku, kde jsme vyhráli čtyřletou zakázku na dodávku uniforem pro tamní armádu. Menší zakázky máme například i pro rakouskou armádu," uvedl Koutný. Společnost se poohlíží také po zakázkách ve Francii, dodal. 

Firma Koutný dodává uniformy i české armádě, policistům, strážníkům, celníkům či zaměstnancům společnosti Letiště Praha. Letos společnost vyhrála tendr na nové uniformy pro pracovníky státního podniku Lesy ČR. Čtyřletý kontrakt má hodnotu 60 milionů korun. 

Prostějovská firma už několik let využívá služeb oděvních závodů v Bulharsku a Albánii, kterým zadává část své produkce, aby si ve státních tendrech udržela cenovou konkurenceschopnost. Nyní společnost Koutný uvažuje o tom, že bude některé zakázky opět zadávat firmám v Tunisku. 

Společnost Koutný provozuje čtyři vlastní prodejny s pánskými obleky, košilemi, kravatami, opasky a dalším doplňkovým sortimentem. Oděvní výrobky dodává také do 50 partnerských obchodů v ČR a na Slovensku. Firma byla založena v roce 1995 a v Prostějově zaměstnává zhruba 90 lidí, kteří vyrábějí obleky na míru a menší série oděvů.

Další článek: Reorganizace huti Poldi bude pokračovat