Kobot AUBO i20 nabízí větší dosah a nosnost než jeho předchůdci

kinali-logo Kinalisoft, s.r.o.
— vydáno 21. prosince 2022

Brněnská společnost Kinalisoft zahájila distribuci dalšího z řady technologicky vyspělých kolaborativních robotů značky AUBO. Nejnovější model i20 se tak řadí po bok rozšířených modelů i5 a i10, které překonává svou nosností i dosahem.

Inzerce

I přes stejnou technologickou vyspělost jsou noví koboti AUBO i20 až o 20 % dostupnější než obdobně výkonné modely konkurence. Model AUBO i20 vznikl kvůli zvýšené poptávce výrobních firem po výkonném a dostupném kooperativním robotu s vysokou nosností a rychlou návratností. „Díky své přesnosti, rychlosti a mrštnosti je i20 ideálním pomocníkem i při velmi náročných úkolech,“ popisuje Radek Štourač, jednatel společnosti Kinalisoft. Dále doplňuje, že pro svou nízkou cenu jsou koboti AUBO dostupní i pro menší výrobní firmy, které by na vymoženosti průmyslu 4.0 a automatizace v následujících několika letech zatím nedosáhly.

S dosahem skvělých 1 650 mm a užitnou nosností až 20 kg je nový model vhodný např. při potřebě manipulace s předměty na EUR paletě. Mimo cenu však zůstává hlavním benefitem také velmi snadná programovatelnost – bez dlouhého zaškolování dokáže i běžný výrobní technik nastavit a upravit výrobní úlohy během několika minut. Každý model z rodiny AUBO je vybaven bohatým a uživatelsky přívětivým nastavením, které umožňuje práci v reálném výrobním prostředí bez programovacích dovedností, a to pomocí příručního průvodce pro výuku pohybu. Díky malému „footprintu“ a možnosti instalace do vodorovné i svislé polohy je nový AUBO vhodný i pro menší výrobní haly.

Společnost AUBO Robotics byla založena čínskými a americkými odborníky z univerzitního prostředí v oblasti robotiky. Se svými výzkumnými centry ve Spojených státech a Pekingu, širokou sítí distributorů a unikátních průmyslových řešení AUBO usnadňuje výrobu firmám po celém světě. Distribuci těchto robotů v České republice zajišťuje brněnská společnost Kinalisoft.

Další článek: Firma HENNLICH podporuje neziskové projekty i ukrajinské rodiny