Kolaborativní roboty řady TM urychlují harmonizaci lidí a strojů

Firemní aktuality OMRON ELECTRONICS spol. s r.o.
— vydáno 14. prosince 2020

Řada TM společnosti Omron představuje jedinečné řešení umožňující snadnou instalaci robotů pro automatizaci aplikací, jako je manipulace, balení a šroubování. Tyto operace zpravidla vykonávají lidé a jejich automatizace patří k těm obtížnějším.

Specifickou vlastností robotických ramen produktové řady TM je vestavěný kamerový systém a integrované osvětlení. Široký zorný úhel umožňuje snadné nalezení produktů v okolí robotu. Tento robotický systém vidění je vybaven různými funkcemi pro snímání obrazu, jako je detekce shody struktury, čtení čárových kódů a identifikace barev. Dokonalé propojení robotu s kamerou umožňuje mimořádně snadné nastavení pro inspekční, měřicí a třídicí aplikace. Řada TM splňuje všechny bezpečnostní standardy pro spolupráci mezi lidmi a stroji a lze ji bezpečně provozovat v okolí lidí, a to bez průmyslových bezpečnostních zábran, jejichž použití tradičně vyžadují průmyslové roboty. Tím se významně zkracuje čas potřebný pro instalaci. 

Samostatně pohybliví pomocníci

Mobilní roboty od společnosti Omron, které se autonomně pohybují a dokážou se vyhýbat lidem a překážkám, již bezpečně pracují společně s lidmi v oblasti automatizované manipulace s materiálem po celém světě. Jejich spojení s robotickými rameny TM posouvají jejich samostatnost na novou úroveň. Mohou sloužit nejenom k přepravě materiálu z místa na místo, ale mohou rovněž provádět operace vyjímání a vkládání dílů do polic na kterémkoli ze stanovišť.

Inovace v automatizaci

Společnost Omron má ve svém výrobním programu rozsáhlé řady ovládacích prvků a zařízení, počínaje kamerovými senzory a dalšími vstupními zařízeními až po různé řídicí jednotky a výstupní zařízení, například servomotory, a také sortiment bezpečnostních zařízení a průmyslových robotů. Kombinací těchto zařízení prostřednictvím softwaru se společnosti Omron podařilo vyvinout mnoho unikátních a vysoce účinných automatizačních řešení, která našla uplatnění u výrobců po celém světě. Díky širokému spektru pokročilých technologií a ucelené řadě zařízení mohl Omron zveřejnit svůj strategický koncept inovativní automatizace zahrnující tři „i“: „integrované“ (vývoj řízení), „inteligentní“ (rozvoj inteligence prostřednictvím ICT) a „interaktivní“ (nová harmonizace mezi lidmi a stroji). Společnost Omron si v současné době klade za cíl aplikovat inovace do výrobního prostředí formou materializace tohoto konceptu. 

Další článek: Jak se vypořádat s limity při obrábění s dlouhým vyložením nástrojů