Kovárna VIVA rozšiřuje robotizaci výroby

Redakce Redakce
— vydáno 28. února 2019

Další krok k rozšíření robotizace udělala zlínská Kovárna VIVA instalací linky se dvěma novými roboty. Robotizace zde významně ulehčuje lidem práci, zvyšuje produktivitu a konkurenceschopnost firmy. V tomto trendu proto bude kovárna pokračovat i nadále. V plánu je pořízení dalších minimálně šesti robotů v následujících dvou letech.

Od roku 2011, kdy zde byl do výroby pořízen vůbec první robot, už dosáhl jejich počet čísla dvacet. Zcela renovovanou kovací linku spustila kovárna v těchto dnech. 

Robotizace je jednou z priorit i klíčem k úspěchu v Kovárně VIVA. „Pomáhá nám zvyšovat produktivitu a konkurenceschopnost. Díky tomu jsme mohli získat nové zakázky a projekty, na které bychom jinak nedosáhli,“ potvrzuje výkonný ředitel Kovárny VIVA František Červenka. K odběratelům ocelových výkovků z produkce kovárny patří významné světové firmy jako BOSCH, Scania, ZF, Poclain nebo Linde.

Investice do robotizace zároveň přináší také zlepšení pracovního prostředí pro pracovníky kovárny. Průmysloví roboti lidem ulehčují těžkou fyzickou práci nebo za ně vykonávají opakované monotónní činnosti. „Rozhodně u nás platí, že roboti práci lidem neberou, ale rostoucí produktivita ji naopak přináší. Což je vidět na trvale zvyšujícím se objemu zakázek i množství výkovků dodaných našim zákazníkům,“ doplňuje obchodní ředitel Zbyněk Rozsypal.

Nadšení z robotizace neskrývají ani studenti Střední průmyslové školy polytechnické, kteří pravidelně absolvují v kovárně odborný výcvik. V nastoleném trendu investic do robotizace proto hodlá Kovárna VIVA pokračovat i do budoucna. Ještě v roce 2019 plánuje nákup čtyř robotů, v roce 2020 pak minimálně dalších dvou.

www.viva.cz

Další článek: HANNOVER MESSE – Get new technology first!