Kvůli malé poptávce po vozech Passat chystá VW další odstávku

Redakce Redakce
— vydáno 25. ledna 2017

Automobilka Volkswagen plánuje další odstávku výroby v jedné ze svých největších továren v Německu, důvodem je klesající poptávka po vozech Passat, oznámila dnes firma. Volkswagen už minulý týden uvedl, že v továrně v severoněmeckém Emdenu přeruší provoz od 25. ledna do 3. února a následně ještě 21. února.

"Máme problémy v Anglii, Turecku a Rusku," řekl dnes mluvčí podniku. "Poptávka po vozech Passat klesá, nemůžeme vyloučit další odstávku výroby," dodal. Závod v Emdenu, který zaměstnává kolem 9000 lidí, podle dnešní zprávy nebude vyrábět ani 16., 17. a 21. února. 

Továrna v Emdenu je nyní na pokles poptávky po vozech Passat obzvlášť citlivá. V říjnu totiž ukončila výrobu vozů CC a ještě nespustila produkci nového modelu Arteon, poznamenala agentura Reuters. 

Koncern Volkswagen loni navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil celkový prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů. Pravděpodobně tak vystřídal japonského konkurenta Toyota Motor v čele světového automobilového trhu. Součástí Volkswagenu je i mladoboleslavská Škoda Auto.

Další článek: Rusové nabízí reaktor nové generace, model financování je na ČR