Makino představí výrobní procesy budoucnosti na veletrhu EMO

Makino představí výrobní procesy budoucnosti na veletrhu EMO Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 23. srpna 2019
Foto: Makino

Digitalizované výrobní technologie pro Průmysl 4.0 budou letošním veletržním tématem jednoho z vedoucích dodavatelů komplexních řešení a služeb v oblasti obráběcích strojů, společnosti Makino.

Modely rozšířené reality poprvé na EMO 2019

Podpora společnosti Makino nabízí zákazníkům digitalizované výrobní procesy, které výrazně překračují limity samotných strojů. Jako ideální příklad nám může posloužit systém ATHENA, jenž značí velký pokrok v oblasti komunikace M2M (machine to machine - přímá komunikace mezi zařízeními pomocí jakéhokoliv komunikačního kanálu, včetně kabelových a bezdrátových – pozn. red.), neboť do oblasti obráběcích strojů vnáší hlasové uživatelské rozhraní. Tento systém je určen pro řízení strojů libovolného typu – frézek, soustruhů či elektroerozivních drátových řezaček a funguje velmi dobře i v dílnách bez internetové sítě. Svým uživatelům podává reporty, řídí, školí a provádí výpočty s neocenitelnou podporu soudobých výrobních procesů. 

Simulace výroby a prediktivní údržba

K dalším řešením digitální výroby patří nástroj Digital Twin, určený pro její simulaci a rozvrhování či systém MAS-A5, jenž dynamicky rozvrhuje obrábění polotovarů a dopravu palet ve výrobních buňkách, kde současně maximalizuje využití vřeten a dává do souvislostí výrobní objednávky, polotovary a procesy. Koncepce prediktivní a preventivní údržby Machine Health Maximizer (MHmax), uživatelům pomáhají minimalizovat odstávky a zvyšovat efektivitu. MHmax přináší do dílen internet věcí (IoT) v podobě dodatečných snímačů instalovaných na stroji, kde pomáhají v prevenci neplánovaných odstávek. Webová aplikace kontroluje technický stav vřetene a ramene pro automatickou výměnu nástrojů, reguluje teplotu chladicí kapaliny, tlak v hydraulických obvodech, měří výkon a zobrazuje všechny výsledky uživatelsky přívětivým způsobem na obrazovce Pro.6, nebo na jakémkoliv počítači připojeném do sítě. Modely rozšířené reality pro stroje společnosti Makino D200Z, DA300, a51nx, IQ500 a a500Z budou na veletrhu EMO představeny vůbec poprvé. 

Flexibilní výrobní systém

Dalším lákadlem na veletrhu EMO 2019 bude nový flexibilní výrobní systém s označením PZ1. Tato výrobní buňka je vybavena obráběcími centry a51nx a a500Z od firmy Makino a zákazníkům slibuje výraznou přidanou hodnotu prostřednictvím úspor nákladů, optimalizace výroby a preventivní údržby – jde o druh plně automatizovaného řešení, které může přinést rozhodující výhodu při realizaci výrobních procesů. 

Kdy a kde?

EMO 2019 představí svět obrábění kovů na výstavišti v Hannoveru ve dnech 16. až 21. září. Firmu Makino najdete v hale 12, ve stánku s číslem B36.

Více na: www.makino.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.