Materiál ANTERO 800NA pro 3D tiskárny je schválený firmou Boeing

MCAE Systems, s.r.o.
— vydáno 12. listopadu 2020

Málokterá průmyslová oblast je tak náročná na kvalitu materiálů jako letectví. Zpráva, že Boeing schválil nový materiál pro 3D tisk do svého portfolia, potvrzuje pozici 3D tisku v produkční výrobě. Polymerní materiál Antero je výrobcem přímo určený k použití v letectví a vyniká odolností proti opotřebení a chemickým vlivům.

Společnost Boeing kvalifikovala termoplast Antero 800NA do svého portfolia 3D tiskových materiálů. Kvalifikace znamená, že tento vysokoteplotní materiál lze nyní použít na výrobu leteckých dílů pro letadla Boeing. Na český trh materiál dodává firma MCAE Systems.

Antero 800NA je polymer na bázi PEKK vyvinutý speciálně pro produkční 3D tiskárny Stratasys s technologií FDM®. Boeing vydal specifikaci BMS8-444 a po rozsáhlém vyhodnocení technických parametrů přidal materiál 800NA do Seznamu kvalifikovaných produktů (QPL – Qualified Products List). Jedná se o první materiál společnosti Stratasys, který firma Boeing schválila pro použití v aplikacích s požadavky na zvýšenou chemickou odolnost nebo odolnost vůči opotřebení.

„Boeing potvrdil mimořádnou využitelnost materiálu Antero pro aplikace, které dříve vůbec nemohly být realizovány 3D tiskem,“ uvedl viceprezident Stratasys Aerospace Scott Sevcik. „Aditivní výroba má nesporné výhody ve zjednodušení dodavatelských řetězců  v leteckém a kosmickém průmyslu, a to jak  v případě originálních dílů, tak v oblasti MRO. Pro splnění náročných požadavků v letectví byly však zapotřebí vysoce odolné materiály“.

Další článek: Praktické využití umělé inteligence pro vyšší bezpečnost v průmyslu