Násek plochých dílů na samolepce vyrábí Gumex technologií Kiss Cutting

GUMEX, spol. s r.o.
— vydáno 16. března 2023

Společnost Gumex, která se zabývá výrobou průmyslových hadic a těsnění, představila novou službu. Metoda Kiss Cutting je moderní technologie pro zákazníky, kteří potřebují větší množství samolepících plochých výrobků i v těch nejmenších možných rozměrech a tvarech.

Inzerce

Nová technologie Kiss Cutting spočívá ve výrobě přesných plochých dílů na samolepce a jejím nosiči. Díky tomu se s takovými díly dobře manipuluje, lze je navíc snadno a rychle odlepit z podkladového materiálu a přenést na požadované místo aplikace. Kiss Cutting je proto ideální pro výrobu velkých i malých sérií spíše složitějších tvarů menší velikosti (do 300 mm). 

„Zákazník od nás obdrží výrobky ve formě plochých dílů naseknutých na samolepce. Jednotlivé tvary tak zůstávají na nosném materiálu, obvykle navinuté na roli anebo vodorovně uložené v pásech na paletě. Díky tomu s nimi lze snadno pracovat. Tato metoda je vynikající pro výrobu těsnění, odpružení, izolačních dílů, dekorativních či ochranných prvků nebo vnitřních součástí strojů,“ vysvětluje Petr Všetula, ředitel výroby společnosti Gumex.

Výhody Kiss Cuttingu

Nová technologie nabízí kromě rychlosti a možnosti vyrobit i složité tvary (včetně tzv. ouška pro snadnější uchopení a vyjmutí i velmi drobných dílů) také víceotiskové výsekové matrice. Díky tomu lze naseknout i více dílů najednou. To vše urychluje finální montáž, zefektivňuje výrobu a použití produktů. Podkladem, na němž je umístěná samolepka, přitom může být množství různých materiálů – od pryže přes plst až po korek.

„Vhodný podkladový materiál pro výsledný produkt vybíráme vždy individuálně podle toho, co zákazník od výrobku očekává. Navíc dokážeme nasekat i materiál, který nám zákazník sám dodá,“ vysvětluje Všetula a doplňuje, že služba je ideální pro výrobce elektroniky, skel či jemnější mechaniky. Její výhody však využije široké spektrum zákazníků.

Gumex poradí s výběrem technologie i materiálu

Díky nové výrobní technologii poskytuje nyní Gumex svým zákazníkům kompletní servis v oblasti plochého těsnění. Kromě novinky v podobě Kiss Cuttingu nabízí firma také řezání na plotru, frézování, řezání větších či pevnějších materiálů prostřednictvím vodního paprsku nebo také sekání na výsekovém lisu.

„Naše výroba je v tomto ohledu zcela komplexní – jsme připravení v podstatě na všechny možné typy úprav těsnění. Stačí, aby nám zákazník řekl, jaké vlastnosti od finálního produktu očekává, a my mu doporučíme tu nejvhodnější technologii i materiál. Poradenství je nedílnou součástí našich služeb,“ zakončuje Všetula.

Další článek: Zapomeňme na byznys pouze jako na hru čísel. Jde o emoce