NCG CAM – rychle, jednoduše, profesionálně

1C Pro s.r.o.
— vydáno 22. června 2022

Hledáte nový CAM systém pro výrobu na vašich CNC frézkách? Chcete zproduktivnit výrobu nebo posunout své hranice v oblasti víceosého obrábění? Pak je NCG CAM pro vás ideálním řešením.

Inzerce

Nabízí totiž jednoduchou obsluhu s pokročilými strategiemi pro tvarově složité výrobky. Přidejte k tomu rychlé výpočty a výstupy na profesionální úrovni a získáte komplexní CAM řešení, které osloví nejednoho odborníka v oblasti obrábění.

Klíčové prvky

  •     Uživatelský přívětivý – bez zdlouhavého zaškolování a prodlev ve výrobě
  •     Mnoho pokročilých dokončovacích operací, optimalizováno pro HSM obrábění
  •     Rychlé a efektivní hrubovací operace, včetně adaptivního obrábění
  •     Možnost rozšířit o 5osý modul, včetně strojní simulace
  •     Šablony pro vrtací operace, makra
  •     Všechny operace jsou chráněny proti kolizím
  •     Obráběcí procesy asociováné vůči obráběné geometrii
  •     Trvalá licence dnes i v budoucnu

Funkčnost a používání

NCG CAM je samostatné CAM řešení, které se drží koncepce jednoduchosti programování spolu s profesionálními výsledky. Tento systém se může pochlubit celou řadou inovativních funkcí, včetně Adaptivního obrábění, automatické detekce kolizí nástroje a držáku nebo automatické detekce nedostupných oblastí pro daný nástroj či orientaci nástroje. Pro 3osé stroje bez možnosti víceosého náklonu se jistě hodí funkce, která dokáže vypočítat potřebné vyložení nástroje nebo dokonce navrhnout vhodný tvar držáku tak, aby nedocházelo ke kolizím s obrobkem.

Noví uživatelé ocení, že uživatelské rozhraní je plně lokalizováno do českého jazyka.

Unikátní jádro

Za zmínku určitě stojí jádro, které je navrženo tak, aby maximálně využilo výkon počítače, což zaručuje výjimečnou výpočetní rychlost strategií a samotnou stabilitu softwaru.

Plná asociativita vůči CAD modelu z externího softwaru je zajištěna. Jakoukoliv změnu geometrie lze automaticky promítnout do drah nástrojů.

Licencování

V dnešní době výrobci softwaru postupně přecházejí na licenční model pronájmů, který sice láká uživatele na nižší pořizovací náklady, nicméně v dlouhodobém horizontu je to finančně nevýhodné.

Toto platí obzvlášť pro firmy, které si pořídili drahé stroje a návratnost jejich investice je v dlouhodobém horizontu.

NCG CAM se uživatelům zavázal, že nepřestane nabízet trvalou licenci, která je uložena na USB disku. Díky tomu si uživatel může instalovat produkt na libovolném pracovišti, pracovat bez připojení k internetu nebo z domova.

Moderní obráběcí strategie

Uživatelé mohou vybírat z celé řady frézovacích strategií pro 3osé, indexované a víceosé obrábění. Všechny nabízené strategie se drží koncepce jednoduchosti programování, prvotřídní kvality generovaných drah nástroje a HSM obrábění. Všechny dráhy nástroje jsou optimalizovány pro snížení času obrábění, zlepšení kvality povrchu obrobené plochy a zvýšení životnosti nástroje díky tomu, že jsou hladké a vzájemně tečně napojené tak, aby byl zabezpečen plynulý chod stroje.

Všechny dostupné strategie lze využít i při indexovaném obrábění a tím ještě více zefektivnit obrábění v podobě snížení počtu upnutí obrobku, zlepšení záběrových podmínek nástroje nebo zmenšení vyložení nástroje.

Víceosé obrábění

Silnou zbraní NCG CAM je víceosé obrábění, které je založeno na známém systému ModuleWorks.

Uživatelé mají plnou kontrolu nad řízením čtvrté a páté osy strojů. Náklon nástroje lze řídit bodem, křivkou, plochou nebo body. Samozřejmostí je možnost nastavit si dopředný/zpětný a boční náklon či omezit náklon nástroje úhlovým rozsahem. Díky těmto možnostem lze obrábět turbíny, sací potrubí, formy a jiné tvarově složité součásti.

Důležitou součástí víceosého obrábění je kontrola nad kolizemi, zajišťující bezpečné obrábění. V tomto ohledu NCG CAM poskytuje nástroje, které dokáží kolizím zamezit. Uživatel si nastaví bezpečnou vzdálenost držáku od modelu nebo upínek a zvolí si, zda se má nástroj v případě kolize vyklonit, navrátit v ose nebo kolizní oblasti vynechat.

Pro plnou kontrolu nad obráběcím procesem je u víceosého obrábění výhodné využít strojní simulaci, která je součástí 5osého modulu.

Makra a složené cykly

Výrazné ušetření programovacího času nabídnout makra a složené cykly. Makro je uložený technologický postup obrábění jednoho dílu, který lze v rychlosti aplikovat na nový díl či jinou geometrii. Programátoři si tak mohou odladit technologie na jednotlivé materiály a typy výrobků, které mohou obratem použít pro budoucí zakázky.

Složené cykly umožní aplikovat typický postup výroby děr na novém díle. Uložit zde lze například navrtání, vrtání, frézování zahloubení a vytvoření závitu.

Podpora

Plnou podporu produktů včetně distribuce, lokalizace, školení a úprav postprocesorů zajišťuje firma 1C Pro s.r.o.   

Další článek: Kuličkové šrouby NSK zajišťují dokonalost výroby brýlových čoček