Nejbližší AMB ve Stuttgartu až v roce 2022

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 1. června 2020

Messe Stuttgart vydalo oficiální zprávu, podle níž není reálné zorganizovat výstavu na dostatečné úrovni v tomto roce na podzim. Přesun na příští rok se rovněž neplánuje, a tak se příští veletrh kovoobrábění AMB uskuteční až v termínu 13.–17. 9. 2022.

Inzerce

Na původní letošní termín i na září v příštím roce plánuje správa veletrhu uspořádat fórum, které bude suplovat některé funkce veletrhu. Nejde o online platformu, ale o reálné setkání zástupců firem v mezinárodním kongresovém centru Stuttgart. Fórum bude kombinovat přednášky, různé služby zaměřené na networking mezi firmami a také doprovodné stolní výstavy.

K získání dostatečného základu pro rozhodnutí o konání či nekonání AMB zapojil pořadatel řadu oborových organizací, které mezi vystavovateli zjišťovaly zájem o konání letošního ročníku. Výsledné zrušení akce bylo jistě mimořádně obtížné rozhodnutí, Roland Bleinroth, prezident a generální ředitel Messe Stuttgart k tomu dodává: „Hlasování vystavovatelů nám dalo jasný mandát k tomuto rozhodnutí a ukončilo spekulace se proveditelnosti AMB 2020. Se současnými nařízeními ohledně hygieny a rozestupů mezi lidmi, s omezenými možnostmi cestování a se současnou ekonomickou situací si nelze představit úspěšné konání veletrhu AMB 2020.“

Další článek: Kdo bude letos na MSV v Brně? A kdo naopak bude chybět? Zeptali jsme se