Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Nová řada průmyslových 3D tiskáren Azteq z dílny české firmy Trilab

Nová řada průmyslových 3D tiskáren Azteq z dílny české firmy Trilab TriLAB Group s.r.o. vydáno dne 1. června 2021

Od 1. 6. si můžete předobjednat novou profesionální tiskárnu Azteq s delta kinematikou. Mezi její hlavní přednosti patří vyhřívaná tisková komora, magnetické uchycení tiskových hlav nebo automatická kalibrace.

„Dlouhodobě se snažíme jít jinou cestou, než konkurenční firmy. Naše 3D tiskárny jsou založeny na rychlém a přesném delta-kinematickém pohybu, který nyní po dlouhém vývoji v řadě Azteq posouváme směrem k pokročilejším materiálům. Díky uzavřené a aktivně vyhřívané tiskové komoře nebudou naši zákazníci omezeni rozměrově, ani materiálově. Navíc díky jednoduché výměně na magnetech uchycených, automaticky kalibrovaných tiskových hlav a možnosti výběru nejvhodnějšího povrchu tiskové podložky bude jakákoliv změna materiálu otázkou pár minut.” Michal Boháč, CEO TriLab Group.

3D tisk je v Česku velmi rozšířený, primárně na straně koncových uživatelů, méně pak na straně firem, které 3D tisk často teprve objevují. Na trhu existuje celá řada prodejců, ale české výrobce můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Jedním z nich je i brněnsko-hradecká firma Trilab, která od roku 2016 vyvíjí tiskárny fungující na principu delta-kinematického pohybu a soustředí se na firemní sektor. Jedná se o tiskárny typu FDM, využívající jako stavební materiál filament, tedy plastovou strunu, kterou taví a ze které po vrstvách tvoří objekty.

Aktivně vyhřívaná tisková komora

Největší inovací oproti nynější modelové řadě Deltiq 2 je uzavřená a aktivně vyhřívaná tisková komora o průměru 300 mm a výšce 400 mm u modelu Azteq Industrial (objem cca 30l), respektive 400 mm průměru a 600 mm výšky u většího modelu Azteq Plus, kde využitelný tiskový objem překoná dokonce 75 litrů. Nejedná se tedy o malou domácí tiskárnu, ale o tiskárnu pro profesionální použití ve výrobních firmách, které díky 3D tisku mohou ušetřit náklady při vytváření přípravků a pomůcek pro usnadnění práce, ale i prototypů, nebo vlastních výrobků. Navíc díky tiskové komoře aktivně vyhřívané až do 80°C nejsou firmy limitovány tiskovým materiálem.

Rychlost a přesnost delta-kinematického pohybu

Oproti klasickým 3D tiskárnám umožňuje delta-kinematický pohyb Trilab Azteq nejen vyšší rychlost tisku, ale i vyšší přesnost a kvalitu tiskového povrchu vysokých a objemných modelů. Vše nejen díky delta kinematice, ale také díky lehké tiskové hlavě a statickému modelu tištěnému na fixní podložce v pevné konstrukci rámu.

Vyměnitelné tiskové hlavy s autokalibrací

Další zajímavostí 3D tiskárny je jednoduchá výměna tiskových hlav, a to díky jejich magnetickému uchycení. Výměna tiskových hlav se hodí při tisku houževnatějších materiálů, kdy je potřeba vhodná hlava s tvrzenou tryskou s rychlým tiskem, během minuty lze vyměnit celou tiskovou hlavu za hlavu s tryskou o větším průměru trysky. Díky automatické tenzometrické kalibraci se navíc uživatel nemusí bát složitého nastavování, stroj vše provede sám.

Maximální modularita tiskárny nesouvisí jen s výměnnou tiskovou hlavou, ale také s volitelnými tiskovými podložkami, které jsou magnetické a dají se tak jednoduše vyměnit za nové, nebo za jiný typ vhodnější pro další tiskové materiály.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.