Nové SCARA roboty – ještě rychlejší a výhodnější

Firemní aktuality OMRON ELECTRONICS spol. s r.o.
— vydáno 9. března 2021

Mezi hlavní výhody SCARA robotů patří jejich rychlost, s níž se šestiosé roboty nemohou poměřovat. Nově představená řada i4L SCARA robotů od firmy Omron staví na této silné stránce a přidává k ní také mimořádnou cenovou dostupnost.

Inzerce

Model i4L nabízí jednoduchou integraci s ethernetovým připojením v základním vybavení a maximální provozuschopnost díky interaktivním alarmům údržby a kopulovému světlu RGB. Stavová kontrolka pomáhá diagnostikovat problémy rychleji a efektivněji a zvyšuje hodnotu v každé fázi životního cyklu produktu. Je ideální do rychlých, opakovatelných aplikací a dodává se se třemi variantami pracovního dosahu (350, 450 a 550 mm). 

„Společnost OMRON investovala velké prostředky, aby svými robotickými technologiemi pomohla zákazníkům k pokročilému a flexibilnímu výrobnímu prostředí,“ říká Motohiro Jamaniši, generální ředitel projektu rozvoje robotiky ve společnosti OMRON Industrial Automation Company, a dodává: „Nový robot i4L SCARA představuje klíč k dalšímu rozvoji této iniciativy. Poskytuje zákazníkům dobrý výkon a spolehlivost za dostupnou cenu. Systém i4L SCARA bezpečně automatizuje přepravu materiálu. Jedná se o oblast, která rychle začíná využívat průmyslové roboty v odvětvích po celém světě jako metodu řešení problémů s nedostatkem pracovních sil i k řízení rizik spojených s globálním šířením koronaviru.“ 

Mezi hlavní přednosti modelu i4L SCARA patří:

Jednoduchá integrace: Robot i4L se vyznačuje kompaktním designem a rozměry a nabízí jednoduchou integraci. Instalace ve vodorovné (v případě montáže na stůl) nebo svislé poloze (v případě montáže na stěnu) nevyžaduje žádné další adaptéry nebo držáky. Kabelové spoje lze uspořádat tak, aby procházely montážním povrchem nebo s ním byly rovnoběžné. 

Maximální doba provozu: Model i4L pomáhá maximalizovat dobu provozu díky rychlejší diagnostice problémů. Jeho jedinečná a vysoce viditelná vícebarevná světelná kopule LED umožňuje prediktivní údržbu a poskytuje praktické informace o stavu robota.

Výkon: Model i4L nabízí na poměry lehkých robotů SCARA špičkovou setrvačnost a opakovatelnost a poskytuje veškerý potřebný výkon. Jednoduchá integrace a synchronizace při nasazení více robotů snižuje složitost nastavení a dobu programování.

Produktivita: Společnost OMRON pozvedla standardní roboty SCARA na novou úroveň a zajistila vyšší produktivitu na pracovišti. Rychlost modelu i4L pomáhá urychlit manipulaci s materiálem a snížit náklady na něj, ale také uvolňuje lidské zdroje na další úkoly, které maximalizují produktivitu.

Technické údaje:

  • Maximální nosnost 5 kg
  • Možnosti dosahu 350 mm, 450 mm a 550 mm 
  • Hmotnost verze 350 mm / 450 mm = 15 kg
  • Hmotnost verze 550 mm (hřídel 180 mm) = 16,38 kg
  • Hmotnost verze 550 mm (hřídel 350 mm) = 16,52 kg

Další článek: Profesionální prototypy z 3D tiskáren